Değirmenci: FETÖ yerel seçim hazırlığında!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Aralık 2018 | 26 Rebiülevvel 1440 Salı 17:17

UMED Başkanı Aslan Değirmenci, FETÖ’nün yerel seçimler için hazırlık yaptığını belirterek ‘Maskeleri şirinlik. Sempati kazanarak, döneminde algıları yönetmeyi deneyecekler’ dedi.

 

Uluslararası Enformasyon Derneği Başkanı (UMED) Aslan Değirmenci, 2019 yılında gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Fetullahçı Örgütü‘nün de yerel seçimler öncesi hazırlıklarda bulunduğunu belirten Değirmenci, FETÖ’nün sosyal medyada pek çok taktik geliştirdiğini belirtti.

MASKELERİ ŞİRİNLİK

FETÖ’cüler, seçim hazırlığında…. Ünlüleri takip ederek, takibe takip almaya çalışıyorlar. Gerektiğinde kullanmak için sıralı övgüler diziyorlar. Seçim arifesinde ürettikleri (yalan) materyalleri rt ettirmeye, paylaşım yaptırmaya çalışacaklar” diyen Değirmenci “Bol bol resim, ve video paylaşarak kendileri maskelemeye çalışıyorlar. Maskeleri şirinlik. Sempati kazanarak, seçim döneminde algıları yönetmeyi deneyecekler” dedi.

MONTAJ ASIL SANATLARI

hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Değirmenci, “Dezenformasyon faaliyetleri için bol miktarda sahte hesap açıyorlar. Profillerine; unvan olarak , , ve uzmanı yazıyorlar. İnandırıcılığı artırmak için sahte resimler kullanıyorlar” ifadelerini kullandı.

Değirmenci şunları yazdı:

İhtimaller arasında siyasilerin özellikle de aday adaylarının ismiyle sahte hesaplar açarak, toplum mühendisliği yapmayı da deneyecekler. Montaj ise asıl sanatları…

Yine FETÖ’cülerin sosyal medyada fan kulüp ya da hayran kulübü oluşturma gayretleri gözden kaçmıyor. Gereksiz polemiklere sebebiyet verip, toplumu germek için aktif bir şekilde sahte fan hesapları devreye sokmaya çalışıyorlar.

Bilgi adına gösteren, hatta edebiyatımızın önde gelen isimleri adına açılmış hesaplarla bağlantı kurup, takipçi sayısı fazla olanları karşılığı almaya çalışıyorlar. Söz konusu hesaplarla seçim sürecinde bilgi kirliliği meydana getirmeyi amaçlıyorlar. ..

Ve FETÖ’cüler klasik yöntemlerinden de vazgeçmiyorlar: Değişik ideolojilerden görünen sosyal medya hesaplarını tek elden yöneterek, etiket çalışmaları yaparak denemeler yapmaya başladılar. Bot hesapları kullanarak, “Trend Topic TT” listesini şekillendirmeye çalışıyorlar..

Fetih Medya

Fetih Medya

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın