DAEŞ’in ikinci adamı Adnani Halep’te öldürüldü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Ağustos 2016 | 27 Zilkade 1437 Salı 22:26

’in yayın organı A’MAQ, askeri kanat sözcüsü ve Bağdadi’den sonra ’in ikinci adamı olarak bilinen Ebu Muhammed El Adnani ’te öldürüldüğünü duyurdu. Açıklamada El Adnani’nin ‘’e yönelik askeri düzenlemek için saha gözlemi yaparken’ öldürüldüğü aktarıldı.
Fetih Medya

Aslen olan Ebu Muhammed El Adnani 2014 yılından bu yana etkin faaliyetler yürütüyordu. Adnani  bir çok suikastin de bizzat emir vericisi ve planlayıcısı olarak tanınıyor.  Nusret Cephesi’nin öncü isimlerine düzenlediği bir çok suikastte parmağı olduğu biliniyor. Daha önce Nusret Cephesi tarafından yakalanıp sorgulanan bir çok DAEŞ ajanı suikast emrini bizzat Adnani’den aldıklarını itiraf etmişlerdi. ’de başta Ebu Yusuf El Kannasi  et-Turki ( Ümit Yaşar Toprak) olmak üzere  Nusret Cephesi’ne ve Türkmen birliklere kanasçı eğiten bir çok komutan onun başarısız suikast girişimlerine maruz kalmıştı. Sadece Ebu Yusuf’a 3’ü olamak üzere 4  düzenlendi.

37 yaşındaki El-Adnani’nin başına tarafından 5 milyon dolar konduğu bilinmekteydi.

Bu arada bazı hesaplarında Adnani’nin ölmediği ancak yer altına çekildiği konuşuluyor. ABD hava saldırısında öldüğü DAEŞ tarafından açıklanan “Cihatçı John” lakaplı DAEŞ cellatı Muhammed Emwazi’nin de cesedi-tıpkı Ömer Şişani’de olduğu gibi- sırrını koruyor ve  herhangi bir fotoğraf bulunmuyor. Ancak film yapım- özel efekt konusunda uzman DAEŞ için sahte ceset resimleri yayınlamak  pek de zor olmasa gerekir.

Fetih Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın