DAEŞ sadece Türkiye’yi kızdırdı koaslisyonu artırdı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Aralık 2016 | 26 Rebiülevvel 1438 Pazar 23:50

Geçtiğimiz günlerde iki Türk askerini diri diri yakarak katletmesi ile vahşiliklerini ve zalimliklerini bir kez daha yineleyen ’in planı geri tepti.
çekilen videodan anlaşıldığı üzere Türk halkını galeyana getirip hükümeti zor durumda bırakmaya çalışan DAEŞ Türk halının tepkisini çekmek ve kızdırmaktan başka bir gelişme kaydedemedi.
Cumhurbaşkanı Tayyip başta olmak üzere devletin zirvesinden, “ için terör ve güvenlik tehditleri bitene kadar ’den çekilmek yok, oldu bittilere izin vermeyeceğiz” yönünde kararlı açıklamalar geldi.
“Bunun gereği yapılacak ve Suriye’deki TSK varlığı yeni birliklerle takviye edilecek. Zırhlı, mekanize tugay düzeyinde büyük birlikler değil, özel eğitimli seçkin komandolarla ’a tahkimat yapılacak.”

Fetih Medya

500 KİŞİLİK ÖZEL EKİP KURULACAK

Yeni kaydırılacak birlikler halen El Bab’ın batısında bulunan 500 kadar Özel Kuvvetler komandosunun, yani bordo berelinin hemen arkasındaki kuşakta görev yapacak. Bu birlikler DAEŞ’in sızma harekâtı ve saldırılarını püskürtme görevi üstlenecek. Arkalarından patlayıcı ve tuzaklamalara karşı istihkam, piyadeler ve mekanize birlikler ilerleyecek.

Fetih Medya

İLE YENİ MEKANİZMA

Rusya ile Türkiye arasında istihbarat paylaşımı, DAEŞ hedeflerine yönelik hava operasyonlarının sayısının artması, Türk jetlerinin uçuş güvenliği ve DAEŞistlerinin çevrelenmesi konusunda yeni bir mekanizma oluşturuldu. Özellikle açtıkları tünellerden sızan DAEŞ militanlarına karşı güneyden de saldırılar yapılması planlanıyor. Yapılacağı duyurulan ancak henüz harekete geçilmeyen Menbiç operasyonuna altyapı oluşturması açısından El Bab’ın tamamen kontrol edilmesi büyük önem taşıyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Almanya'da okulda bomba paniği

El Bab operasyonu yavaş ilerlemesine rağmen başarılı gittiğine dair açıklamalar yapılıyor. Ancak DAEŞ yayınladığı görüntülerde bir çok ganimetler aldığını ve TSK’ya ve berbaerşndekiiş muhaliflere ağır kayıplar verdirdiğini iddia ediyor. Son olarak DAEŞ tank ve zırhlı aracları ele geçirdiğini gösteren görüntüler yayınlamıştı.

Fetih Medya

ANLIK İSTİHBARAT PAYLAŞIMI YAPILIYOR

ÖSO ile birlikte karadan ilerleyen TSK unsurlarının havadan daha sonuç alıcı biçimde desteklenmesi için Rusya ile anlık istihbarat paylaşımı mekanizması oluşturuldu. Bu kapsamda TSK’nın anlık hava operasyonlarının sayısı da artacak. Rusya ile Türk jetlerinin uçuş güvenliğini sağlamaya yönelik, izin-onay süreci hızlandırıldı.
Bu arada ’nin ‘dost ateşi’ne maruz kalmamak için de bazı tedbirler masada.

Fetih Medya

 

 Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın