DAEŞ : “O kadınları tek tek öldürürüz!”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Temmuz 2018 | 16 Zilkade 1439 Pazar 04:25

DAEŞ kaynakları Suveyda kaçırılan kadınlara ilişkin mesajı yayınladı: “O kadınları tek tek öldürürüz!”

Çarşamba günü DAEŞ tarafından Suveyda’da kaçırılan kadınlar ölüm tehdidi altında. DAEŞ kaynakları yayınladıkları bildiride ellerindeki rehin aldıkları Durzi kadınları teker teker öldüreceklerini, Yermük bölgesindeki Rejim ve birliklerinin derhal geri çekilmesini istediler.

Ayrıca konuya ilişkin DAEŞ militanlarınca yayınlanan videoda esir alınan Durzi DAEŞ’lıların kendilerini öldürmemeleri için bir isteği olduğunu, ve Rus milislerinin Yermük havzasına saldırmaktan vazgeçmelerinin istendiğini aksi takdirde öldürüleceklerini söylüyor.

Ne olmuştu ?

Çarşamba günü DAEŞ militanlarınca Suveyda’nın merkezinde ve köylerinde düzenlenen saldırılarda 246 kişi ölmüş 200’e yakın kişi yaralanmıştı.

Suveyda şehrinde, bir el silah sesinden sonra üç olmuş, Şehrin el-Muhori yolunda bir silahlı adam, yoldan geçenlere varagele ateş açmaya başlamıştı.

Suveyda’da “” saldırıları ölü sayısını artırmıştı.

Çarşamba günü şafak vaktinde silahlı saldırganların yaptıkları saldırıda sonucu 11 kişinin hayatını kaybettiği,  saldırının 7 kişilik bir DAEŞ grubu tarafından düzenlendiği saldırılarda uzun namlulu silah,roket ve el bombası kullanıldığı açıklanmıştı. üstüste gelen canlı bomba saldırıları ise zayiatı katlamış, çıkan çatışmalarda ise bir DAEŞ militanı öldürülmüştü.

Kaynak: Fetih

DAEŞ Suveyda’da kaçırdıkları kadınların resimlerini yayınladı

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın