Muhaysini’ye motorsikletli suikast girişimi [Video Eklendi]

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Haziran 2017 | 21 Ramazan 1438 Cuma 17:21

18:09 Saldırgan motorsikletle cami önüne gelmiş ve Muhaysini’nin çıkışı sırasında arabasına doğru sürerek motorsiklet üzerinde kendini patlatmış.
Saldırının dış istihbaratlar ve ile bağı olabileceği gibi DAEŞ şüphesi üzerinde duruluyor. Saldırganın kimliğini araştırmak üzere yardım alınacağı bildirildi. Hastane’deki 8 yaralının durumu iyi. (el-dorar muhabiri)

18:16 Aşağıdaki görüntüde (00:56-01:08 saniyeler arası ) ise Dr. Muhaysini yaralının olmadığını ve arabaya bindikleri sırada birinin onlara doğru koşup kendini hava uçurduğunu söylüyor.

 

19:07 HTŞ ‘den konuya ilişkin resmi açıklama, Muhaysini’nin yara almadan kurtulduğu 9 kişinin yaralandığı yönündeFetih Medya

 

17:20 Net bilgi : Muhaysini’nin arabası hedef alınıyor. Arabanın yanında kişi kendini patlatıyor. Zamanlama olarak bombacının erken davranması Muhaysini’yi kurtarıyor. Koruması önde olduğundan hasarı o alıyor. Dua bekliyoruz diyorlar. 3 ü hafif 11 yaralı var. Ölen yok. (Not yukarıdaki Muhaysini’nin kendi açıklamasında kimsenin yara almadığı yönünde beyanı bulunuyor)Fetih Medya

Fetih MedyaFetih Medya Fetih Medya

İdlib’de Cuma namazı çıkışında sevilen davetçi Dr. ’yi hedef alan girişimi gerçekleşti.

Patlamada hayatını kaybederken, Şeyh Muhaysi’nin durumunun iyi olduğu belirtiliyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Bir Türk polis köpeğinin saldırısına uğradı!

15:30 Net ve detaylı bilgi ulaştıkça size ileteceğiz

15:47 Ebu Zer Ğıfari ’nde cuma çıkışı bombalı gerçekleştirildiği ve Dr. Muhaysini’yi hedef aldığı bildirildi. Ancak resmi bir açıklama ulaşmadı. Bilgi geldikçe ileteceğiz inşaallah

// BREAKING: Assasination attempt on muhaysini in minutes ago.

16:21 Az önce gerçekleştirilen görüşmede sağlık durumunun iyi olduğu selamette olduğu bilgisi var. Net bir açıklama yok.

17:05 Muhaysini’nin hesabından açıklama:
Kardeşiniz selamettedir. Allah’a hamdolsun. Allah kulunu korudu ise tüm herkes kötülük yapmak için toplansa ona zarar veremez. Hilekarların hilesi de fayda etmez. Allah bizlere dua eden kardeşlerimizi mükafatlandırsın.

Alttaki resim eylemcinin kalıntıları:
Fetih Medya  Fetih Medya

 

Fetih Medya

Alttaki resim Arap basınında verildi. Ancak bu resim geçen yıla ait.
Fetih Medya

Muhaysini’nin suikaste ilişkin açıklamasının tam metin tercümesi [Videolu]

Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın