Çöp Yığınları Gazze’deki hastaların hayatlarını tehdit ediyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Şubat 2018 | 26 Cemaziyelevvel 1439 Pazartesi 21:35

işçilerinin grevi nedeniyle ​ ’deki hastaların hayatlarını tehdit ediyor.

Gazze kentindeki ’nde hastalar sabah erken saatlerden itibaren ameliyat için randevu alabilme umuduyla bekliyor.

Bu arada hastanenin temizlik işlerini yapan işçilerin greve gitmesi nedeniyle avlusunda biriken çöpler ve tıbbi atıklar hastaların sağlığını tehdit ediyor.

Hastanenin kliniklerini gezen Enformasyon Merkezi muhabiri, temizlik şirketi işçilerinin iki gün önce başladıkları grev nedeniyle hastane tarafından çalışmaları durdurulan kliniklerin boş olduğunu gördü.

Temizlik şirketinin aylardır parasını alamaması nedeniyle işçilerin maaşlarını ödeyemediği ve aylık bir işçi maaşının 700 şikel (yaklaşık 200 ) olduğu belirtildi.

Eş-Şifa Hastanesi’nde temizlik işçilerinin grevi nedeniyle 200 ameliyatın ertelendiği ve grevin devam etmesi halinde sağlık hizmetlerinin tümünün olumsuz etkileneceği ifade edildi.

Eş-Şifa Hastanesi Kabul Ünitesi Müdürü Eymen Es-Sehbani, temizlik işçilerinin grevinin devam etmesinin tehlikesine dikkat çekerek, doktorların ve hastane yönetiminin hastalara çöp yığınlarından enfeksiyon kapma ihtimalleri olduğu için ameliyatların durdurulduğunu açıkladıklarını söyledi.

Eş-Şifa Hastanesi’ne günlük ortalama 2000 hastanın için başvurduğu ve hastanede her hafta 700 diyaliz hastasının gördüğü belirtildi.

Kaynak. Fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın