Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

CNN’den çarpıcı iddia: Rus hükümetindeki casusu geri çekmişler!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Eylül 2019 | 11 Muharrem 1441 Salı 09:27

’nin, Donald Trump’ın, bazı istihbarat bilgilerini kötü yönettiği gerekçesiyle ’de gizli görevli Rusya yönetimi içindeki bir casusu geri çektiği iddia edildi.

Amerikan yayın kuruluşu ’in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, içinde bulunan ve ABD’ye bilgi aktaran bir casus, Başkan Donald Trump’ın “yanlış istihbarat politikası” nedeniyle geri çekilmek zorunda kaldı.

BU KARARA İSRAİL’DEN ALINAN İSTİHBARAT SEBEP OLDU

Söz konusu karar, ABD Başkanı Trump’ın mayıs 2017’de Rusya Bakanı Sergey Lavrov ve Rusya’nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile yaptığı toplantıda, Suriye’deki DEAŞ hakkında İsrail’den aldığı gizli istihbaratı paylaşmasının ardından alındı.

“CASUS DEŞİFRE OLABİLİR” ENDİŞESİ VARDI

Trump’ın toplantıda bu gizli bilgiyi paylaşması, Rus hükümeti içindeki casusun da deşifre olabileceği endişesi doğurdu ve dönemin CIA Direktörü , üst düzey yetkilileri uyardı.

Bunun ardından casusun misyonuna son verildi.

“GÖREVDEN ALINAN CASUSUN YEDEĞİ YOKTU”

ABD’nin, Rus hükümeti içerisindeki kilit önemdeki casusunu görevden alması, iki ülke arasındaki gerilimin yükseldiği bir zamanda ABD yönetiminde birtakım zorluklara açtı.

, ABD’nin görevden alınan casusa bir alternatifinin olmadığını belirtti.

BEYAZ SARAY VE CIA’DEN CNN’İN HABERİNE TEPKİ: BİRİLERİNİN HAYATI TEHLİKEDE!

CNN’in haberinin ardından açıklama yapan Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham, “Bu sadece yanlış olmakla kalmıyor aynı zamanda birilerinin hayatını da tehlikeye atıyor.” ifadesini kullandı.

CIA Halkla İlişkiler Direktörü Brittany Barmell ise yaptığı yazılı açıklamada, “CNN’in, CIA’nın ölüm-kalım kararları aldığına dair üslubu yanlış.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.