CNN ve BBC’ye yasak

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Şubat 2017 | 29 Cemaziyelevvel 1438 Pazar 02:00

Beyaz Saray Sözcüsü Spicer’ın basın mensuplarıyla görüşmesine, aralarında , BBC ve Times’ın da bulunduğu bazı önemli medya kuruluşlarının temsilcileri alınmadı.

Başkanı Donald ile ana akım Amerikan medyası arasındaki “” tartışması büyürken, son olarak Beyaz Saray’daki kayıtdışı basın toplantısına CNN, New York Times, The Hill, Politico, BuzzFeed, Daily Mail, BBC, Los Angeles Times ve New York Daily News’ın temsilcileri kabul edilmedi.

Bu kararı eden Associated Press haber ajansı ile Time dergisi ise içeri girmelerine izin verilmesine rağmen, toplantıya katılmadı.

ABC, CBS, NBC, Fox, Reuters ve Bloomberg gibi medya kuruluşlarının temsilcileri ise toplantıya girerek Spicer’ın görüşmesini takip etti.

Beyaz Saray basın sözcülerinden Sarah Sanders ise yazılı bir yaparak, Spicer’ın toplantısını takip eden bir basın ekibinin zaten bulunduğunu, alınan kararın engelleme değil, bir düzenlemeden ibaret olduğunu belirtti. Ancak kararın bir tür “yasak” olduğu yorumunu yapan Beyaz Saray Muhabirleri Derneği ise yaptığı açıklamada, kararı şiddetle kınadıklarını ve bunun kabul edilemez olduğunu ifade etti.

İlgilinizi Çekebilir:  Neden İran kazanıyor ve Suudi Arabistan kaybediyor?

Sözcü Spicer’dan CNN’e sert tepki

Kayıt dışı basın toplantısında da Beyaz Saray Sözcüsü Spicer, CNN’e çok sert tepki gösterdiği ve kanalın haberinin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını savundu.

CNN yönetiminden yapılan açıklamada, “Bugüne kadarki yayıncılık anlayışını aynen sürdürecekleri” mesajı verildi.

CNN’in son olarak yayınladığı özel haberde Beyaz Saray’ın, Trump’a yakın bazı isimlerin Ruslarla kurduğu ilişkiler hakkındaki haberleri sona erdirmesi talebini Federal Soruşturma Bürosu’nun () geri çevirdiği iddia edilmişti. Beyaz Saray yönetimi Trump’a yakın isimlerle Rusların görüştüğü yönündeki haberleri “Tamamen yalan” şeklinde nitelendirmiş ve bu haberlerin mesnetsiz olduğunu savunmuştu.

Sabah saatlerinde muhafazakârların yıllık olarak düzenlediği konferansa katılan Trump da ABD medyasına yönelik eleştirilerini devam ettirmiş, “Hepinizin bilmesini isterim ki sahte habere karşı bir savaş yürütüyoruz. halkın düşmanıdır demiştim, çünkü kaynakları yok. Kaynağı gizlenen yapıyorlar, gerektiğinde ise kaynak üretiyorlar” açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: AA

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın