Çinli araştırmacılardan şok eden paylaşım

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Eylül 2018 | 19 Muharrem 1440 Cumartesi 12:06

27 Eylül edindiğimiz bilgilere göre Çinli araştırmacı Shawn Zhang  hesabından ’daki toplama kampları üzerine yaptığı çalışmalara dair çarpıcı bilgiler paylaştı.

Fetih Medya

50’i aşkın kampı detayı ile tespit eden Zhang, yaptığı araştırmalar sonucunda Çin’in var gücü ile inkar ettiği “1 milyon (gayrı resmi 3 milyondan fazla) Uygur Türkünün toplama kampında olduğu gerçeği doğruladı.Fetih Medya

ÇİN’İN DEVASA TOPLAMA MERKEZLERİ VAR.

Doğu Türkistan’ın Aksu, Gulca, Kızılsu/Atuş, Hotan/Karakaş ve Yenişehir, Kaşgar/Yarkent İl ve İlçeleri başta olmak üzere edilen Toplama kamplarını haritada tek tek işaretleyen ve bu kampların 100 küsür kişiden başlayıp 10 bin kişilik kapasitelere sahip olduğunu belirten arasştırmacı, Doğu Türkistanlıların sadece toplama kampında olmadığını hapisahanelerin de dolu olduğunu hatta Çin’in iç kesimlerine kadar götürülerek hapsedilmekte olduğunu hatırlattı.

Shawn Zhang, Nisan öncesi ve şu anki uydu görüntülerini karşılaştırarak toplama kamplarının nasıl inşa edildiğini ve genişletildiğini gözler önüne seriyor.

Aksu İlindeki Devasa Kamp MerkezleriFetih MedyaFetih Medya

Kızılsu (Kırgız Özerk İli)’ne bağlı Atuş ilçesindeki devasa toplama kamplarıFetih MedyaFetih MedyaHoten İline Bağlı Karakaş ve Yenişehir İlçesindeki Büyük KmplarFetih Medya
Fetih Medya
Kullanıma Hazır Kampların İç BölümüFetih MedyaFetih MedyaFetih MedyaFetih Medya

Kaynak: Türkistan Press

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın