Çin’den Filistin’de ‘iki devletli çözüme’ destek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Ekim 2018 | 14 Safer 1440 Salı 22:19

Çin Yardımcısı Vang Çişan, ülkesinin Filistin davasının yanında yer aldığını ve ‘iki devletli çözüm’ seçeneğini desteklediğini belirtti

Filistin’de resmi temaslarda bulunan Çin Devlet Başkan Yardımcısı Vang Çişan, ülkesinin “iki devletli çözüm” seçeneğini desteklediğini söyledi.

Filistin Başbakanı Rami , Ramallah’taki ofisinde Çin Devlet Başkan Yardımcısı Vang ile bir araya geldi.

Başbakanlık Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, görüşmede Filistin meselesindeki son gelişmeler, İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te devam eden Yahudi yerleşim birimleri inşa faaliyetleri ve ’nin Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıması konuları ele alındı.

Filistin Başbakanı Hamdallah, Çin’in Birleşmiş Milletler ’nin daimi üyesi sıfatıyla süreçte aktif rol almasını ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın uluslararası barış konferansı düzenleme girişimini desteklemesini istedi.

Hamdallah, Çin’e uluslararası ihlallerini durdurması için İsrail’e baskı yapması çağrısında da bulundu.

Çin Devlet Başkan Yardımcısı Vang ise ülkesinin Filistin davasının yanında yer aldığını ve “iki devletli çözüm” seçeneğini desteklediğini ifade etti.

Görüşmede birçok bakanın yanı sıra Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ve yürütme komiteleri üyeleri hazır bulundu.

– Mehd Kilisesi’ni de ziyaret etti

Çin Devlet Başkan Yardımcısı Vang, Filistin’deki temasları sırasında Batı Şeria’nın Beytullahim kentinde Hazreti İsa’nın doğduğuna inanılan Mehd (Doğuş) Kilisesi’ni de ziyaret etti.

Vang, kilisenin girişinde Filistin Eserler ve Turizm Bakanı Rula Muayide ile Beytullahim Valisi Kamil Hamid tarafından karşılandı.

Muayide, Vang’a kilise ve binadaki restorasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın