Çiftlik Bank ile ilgili sıcak gelişme! Durdurdu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ocak 2018 | 22 Rebiülahir 1439 Salı 18:59

genelinde binlerce üyesi bulunan Çiftlik Bank, yeni üye alımını durdurdu.

Türkiye genelinde on binlerce kişiden toplayan Çiftlik Bank, yeni üye alımını durdurdu. Yapılan açıklamada, üye alımının yönetim kurulu kararı ile alındığı belirtildi.

SPK’nın, şirket yetkilileri hakkında ‘dolandırıcılık’ suçlaması ile suç duyurusunda bulunduğu Çiftlik Bank’ın son açıklamasında, Ponzi veya saadet zinciri olmadıklarını göstermek için üye alımını durdurdukları öne sürüldü.

Bir süredir gündemde olan Çiftlik Bank ile ilgili, çeşitli bakanlıkların yanı sıra en son Sermaye Piyasası Kurulu harekete geçmişti. SPK, Çiftlik Bilgi İşlem Tarım Hayvancılık, Fame Game Hayvancılık Sanayi, Çanakkale Dora Gıda ve Fame Game Software şirketlerinin faaliyetleri mercek altına almıştı.

511 milyon TL toplandı

Hazırlanan SPK raporunda toplanan paralar ve ’a transfer edilen paralar ile ilgili önemli ayrıntılar yer almıştı. Sabah Gazetesi’nin SPK raporuna dayandırdığı haberinde, Çiftlik Bank sisteminde77 bin 843 kişiden 511 milyon TL para toplantı. Yine rapora göre 62 bin 877 kişiye 393.3 milyon TL ödeme yapıldı. Kalan 113.4 milyon TL ile ’a aktarıldı. Yine habere göre, söz konusu paranın bir kısmı Çitlik Bank CEO’su Mehmet ve eşinin hesabına yapıldı.

Saadet zinciri olmadığımızı göstermek için!

SPK’nın Çitlik Bank hakkında soruşturmasının yankıları sürerken önemli bir gelişme yaşandı. Çiftlik Bank sitesinde yer alan kararda şöyle denildi:

Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın