Charli Hebdo’nun dergisinden teröre tam gaz destek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Mart 2019 | 13 Recep 1440 Çarşamba 15:49

2015 yılında Rahmet peygamberi Allah Rasulü Muhammed s.a.v’i sübyancı olarak resmederek İslam’a saldıran  karikatür dergisi Charli Hebdo teröre destek olduklarını gösteren karikatürlerle çıktı.

Dergi’nin Yeni Zelanda saldırısına atıfla yayınladığı karikatürde elinde Kuranı almış bir Müslümanı, Kuranı Kerim’i delip geçen mermiler  vuruyor.  “Kuran’ınız sizi koruyamaz” yazılı  mesajı verilen çizimlerde övülerek Yeni Zelanda’daki katliamına destek veriliyor.

Açıktan terörü destekleyen bu dergi için 2015’de dünya liderleri bir araya gelmiş, dergi çalışanlarına destek mesajları yayınlamışlardı.

Allah Rasulü Muhammed s.a.v’i tecavüzcü olarak resmeden terör dergisine, 2015 yılında Said ve Şerif  Kuaşhi kardeşler saldırı düzenlemiş olay ile ilintilendirilerek terör saldırısı olarak literatüre geçmişti.

Fransa’daki terör dergisine yapılan saldırıdan 5 kat daha fazla ölümün gerçekleştiği Yeni Zelanda’daki  saldırı için hiçbir dünya bir araya gelme mesajı yayınlamadı. Şehid Müslümanlar için dünyanın hiçbir yerinde bir araya gelip aynı yürüyüş gerçekleştirilmezken batının iki yüzlülüğü bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Dünya’nın terör ve terörist olarak nitelediği aslında “Müslümanlar”dan başkası değildi. Çünkü faili Müslüman olan her bir saldırı dinle ilişkilendirilip verilirken Hristiyanların saldırıları geçiştirilerek “zihinsel özürlü” indirgemeleri ile sunuluyor. Dünyayı kontrol eden 4 organı neyi tekrar ederse kitleleri ona iman ediyor. Bu da Müslümanların kitleleri yönlendirmeye yarayan habercilik alanındaki zayıflıklarını ortaya koyan bir vesika…

Fetih Medya
Kaynak: medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.