Cezayir ile Suudi Arabistan’dan endüstriyel proje anlaşması

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Aralık 2018 | 26 Rebiülevvel 1440 Salı 08:24

ile , 2019 yılından itibaren hizmete girmek üzere çeşitli sektörlerde 5 endüstriyel proje anlaşması imzaladı.

AA’nın haberine göre, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ’ın Cezayir ziyareti dolayısıyla düzenlenen “Suudi Arabistan-Cezayir İş ” kapsamında iki ülke arasında çeşitli sektörlerde 2019 yılından itibaren hizmete girmek üzere 5 endüstriyel proje anlaşması sağlandı.

Suudi şirketler tarafından üstlenilen söz konusu projelerin inorganik kimyasallar ve maden işleme, su arıtımında kullanılmak üzere klor ve soda üretimi, ilaç ve gıda endüstrileri ile sıhhi kağıt fabrikası alanlarında olduğu belirtildi.

İki ülke ayrıca 2019’un ilk yarısında Suudi Arabistan’da Cezayir ürünlerinin tanıtıldığı bir fuar düzenlenmesi konusunda da anlaştı.

Veliaht olarak atanmasının ardından Cezayir’i ilk kez eden Muhammed Bin Selman, dün başkentteki Houari Boumediene Havalimanı’nda Ahmed Uyahya ve bazı kabine üyeleri tarafından karşılanmıştı.

Cezayir resmi radyosu Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman’ın iki ülke arasında iş birliği, petrol piyasasındaki gelişmeler ve Arap dünyasını ilgilendiren bazı konuları görüşeceğini açıklamıştı.

Suudi Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinin ardından 22 Kasım’da ilk yurt dışı turuna çıkan Bin Selman, Birleşik Arap Emirlikleri, , , Tunus, Arjantin ve Moritanya’nın ardından Cezayir’e gelmişti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın