Ceyşu’l Ahrar’dan gerginlik açıklaması: Müslüman kanıyla oynamayın

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Şubat 2018 | 7 Cemaziyelahir 1439 Cuma 11:13

’de faaliyet gösteren muhalif gruplardan Ceyşu’l , gruplar arasında süren gerginliğe dair açıklamada bulundu. ’nin kuzeyinde faaliyet gösteren muhalif gruplardan Ceyşu’l Ahrar, bir süredir Tahriru’ş Şam ile Tahrir arasında yaşanan çatışmalara dair bir yayınladı.
Ahraru’ş Şam’dan ayrılarak teşkil edilen Ceyşu’l Ahrar, daha önce Tahriru’ş Şam’ın bir parçası konumundaydı. geçtiğimiz yılın Eylül ayında Tahriru’ş Şam’dan, basına sızan ses kayıtlarını gerekçe göstererek ayrılmıştı.
Grubun yayınladığı açıklamada özellikle Tahriru’ş Şam’a ve Türkistan İslam Partisi’ne yönelik ciddi ifadeler yer aldı. Ceyşu’l Ahrar, Tahriru’ş Şam’ı “şer’i mahkemeye gitmeyi reddetmek ve ’in şeriatını silahların diliyle değiştirip, engellemekle” suçladı.
Açıklamada iki grup arasında yaşanan eski ihtilaflara da değinildi. Grup “HTŞ’nin vaat etmesine ve haklılığımızı ikrar etmesine ragmen hakkımız olan hiçbir talep yerine getirilmemiştir.” diyerek bu konuyu gündeme getirdi.
Ceyşu’l Ahrar çatışmaların bir an önce durdurularak olayın mahkemede çözülmesini talep etti. Muhalif grup “bazı mücahid gruplar ve özellikle Türkistan İslam Partisi’nin çatışmalara katılmasını kınıyoruz.” ifadesini kullandı ve “Özellikle Türkistan İslam Partisi olmak üzere gruplara müslümanların kanları ile oynanmasını tavsiye ediyoruz.” dedi.
Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın