Cephetu Vataniyye HTŞ’ye karşı seferberlik ilan etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Ocak 2019 | 27 Rebiülahir 1440 Perşembe 05:48

Kurtuluş Cephesi olarak da bilinen Cephetu Vataniyye lit-Tahrir yayınladığı resmi beyanatla Tahrir Şam’a karşı genel seferberlik ilan etti.

Dün yayınlanan beyanatta “HTŞ” olarak ilan edilerek özgürleştirilmiş topraklardaki bütün grupların HTŞ’ye karşı savaşması talep edildi.

Ulusal Kurtuluş Cephesi bünyesindeki bütün gruplarla birlikte HTŞ’nin kontrolündeki bölgeleri geri almak için savaşacaklarını vurguladı.

Ayrıca, “HTŞ ile beraber olanların affedilmeyeceği” nin altını çizen , HTŞ saflarında savaşanlara silah bıraktıkları takdirde eman verileceğini duyurdu.

HTŞ saflarında savaşan savaşçılara evlerinden çıkmamaları ya da Ulusal Kurtuluş Cephesi’ne katılarak desteklemeleri istendi.

Yayınlanan beyanatta Vataniyye “kendileri ile savaşmayan kişilere dokunmayacakları” sözünü verdi.

Cephetul Vataniyye Lit-Tahrir’in  Zengi safında taraf olarak cephe alması, bölgede kaos ortamı oluşturmak isteyenlere malzeme sunuyor. Bölgedeki Zengi taşkınlığı bilinir durumda. Zengi grubunun halka işkenceleri de bölgeden yayın yapan yerel kaynaklarca da sıklıkla gündeme getiriliyor.

Son olarak   aktivist “Tahir El-Ömer” geçtiğimiz çarşamba günü batı Halep kırsalında Zengi hareketine bağlı kontrol noktasında maruz kaldığı baskıyı telegram kanalına taşımıştı. Yayınladığı görüntülü mesajda; sahanın durumu nedeniyle ( çıkmaması için) olay hakkında konuşmadan önce çok düşündüğünü ancak durumunun  suskunluğun zarar verici olduğu bir nokta olduğunu” vurguladı. Fetih Medya

Telegram’dan yayınladığı video konuşmasında El Ömer şöyle dedi:

“Dün batı Halep kırsalına ziyarete gidiyordum. Daret-İzze kasabasından sonra Zengi  beni durdurdu. Maalesef hiçbir gerekçe yokken  üyeleri tarafından bana ve aileme yönelik burada söyleyemeyeceğim kötü sözler söylendi. 

Burada benim dikkatimi çeken ve boş veremeyeceğim durum, üyelerinden ikisinin de  açık bir şekilde ’a küfretmeleridir. Bunun yanında unsurlardan birisi silahla aileme saldırdı. Her halükarda bizler bu türden sorunları kaldıramayacak bir merhaledeyiz. Birçok gruplardaki komutan, şeyh ve şer’i kardeşler ve bağımsızlar sorunun detayları hakkında bilgiye sahipler.”

 

Fetih Medya

Kaynak

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.