Cephet Tahriru Suriye (CTS), Hey’et Tahriru’ş-Şam’la yaptığı ateşkes anlaşmasını bozdu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Mart 2018 | 24 Cemaziyelahir 1439 Pazartesi 11:17

 

Muhalif gruplardan “Cephet Tahriru ”, Feylakuş-Şam ve diğer gruplar vasıtasıyla Hey’et Tahriru’ş-Şam’ gerçekleştirdiği anlaşmasını bozdu.

 

Hey’et Tahriru’ş-Şam kaynağın İba’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İki gün önce bazı ve şahsiyetler aracılığında Hey’et ile “Tahriru Suriye” ateşkes anlaşmasından sonra, Tahriru’ş-Şam olarak bizler askeri ve olarak anlaşmanın tüm bendlerine bağlı kaldık. Ancak diğer taraf birçok bölgede ve birçok noktada ittifakları bozdu.”

 

Kaynak devamla: “Batı Haleb kırsalına bağlı #Ebizmu beldesinde Tahriru’ş-Şam mensuplarından birisinin Tahriru Suriye hücreleri tarafından hedef alınması olayı uzak değildir. Aynı şekilde er-Rami beldesinde Hey’et’in karargahlarının taşıyan yönlendirmeli uçaklarla hedef alınması da…”

 

Kaynak, Ahraru’r-Şam’a bağlı birliklerin Güney İdlib kırsalına bağlı el-Tah beldesinde Hey’et unsurlarından birisinin evine saldırdığını, tutuklamaya yeltendiklerini ancak çatışmasıyla kaçmaya mecbur kaldıklarını tekit etti.

 

Yine kaynak, Zenki çetesinin Batı Haleb Urim el-Kubra beldesinde bulunan Hal pazarı yakınlarında bulunan Hey’et kontrol noktasını RPG roketi ile hedef aldığına belirtti.

 

Askeri kaynak açıklamalarını şöyle sonlandırdı: “Bu söz bozmalar genel olarak bizlere, bu çetenin söz ve ahitlerinden döndüklerini kesin olarak ispat etti. Bu durum bizlere, bu bozmalara karşılık vermemizi ve bağilerin ellerinden tutmamızı gerektirdi.”

 

Medya – Özel

 

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın