Büyük Dönüş Yürüyüşüne top ateşiyle saldıran işgal güçleri 4 kişiyi şehit etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Temmuz 2018 | 8 Zilkade 1439 Cumartesi 16:03

Filistin halkının zorla ve haksız yere çıkarıldığı yurduna dönme hakkını ifade etmek için sınırında sürdürdüğü ve 17’nci haftasına giren Büyük Dönüş Yürüyüşüne top ateşiyle saldıran işgal 4 kişiyi şehit etti, 120 kişiyi de yaraladı.

güçlerinin karşılık vermesinin ardından işgal uçaklarının hava saldırıları devam ediyor.

Diğer taraftan işgal ordusu dün gece geç saatlerde yaptığı açıklamada askerlerinden birinin öldüğünü duyurdu.

İşgal ordusu yaptığı açıklamada, Gazze’deki keskin nişancıların ateşiyle göğsünden vurulan Givati Tugayına bağlı bir askerin hayatını kaybettiğini, bu olayın çok tehlikeli bir gelişme olduğunu belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, işgal uçaklarının Gazze’nin güneyinde yer alan Ez-Zeytun Mahallesinde El-Kassam Tugaylarına ait bir noktaya hava saldırısı düzenlediğini ve F-16 savaş uçaklarının 4 füze attıklarını söyledi.

Muhabirimiz, işgal uçaklarının yarım saat arayla Han Yunus’un batısında El-’na ait bir noktaya 20 füze atarken Gazze’nin orta kesiminde de direnişe ait bir noktaya 10 füze attığını kaydetti.

İşgal ordusu daha önce yaptığı açıklamada, El-Kassam Tugaylarına ait Ez-Zeytun Mahallesinde 15, Han Yunus’ta da 25 hedefin vurulduğunu iddia etti.

Saldırılardan hemen sonra bildiri yayınlayan El-Kassam Tugayları işgalcilerin saldırısı sonucu mensuplarından 3 kişinin şehit olduğunu, şehitlerin isimlerinin Şaban Ebu Hatır, Muhammed Ebu Ferhane ve Mahmud Kışta olduğunu, üç mücahidin işgalcilerin Rafah ve Han Yunus’a yaptıkları saldırılar sonucu şehit olduklarını duyurdu.

kaynakları ise yaptığı açıklamada Gazze’nin doğu kesiminde işgal güçlerinin ateşiyle ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan Muhammed Şerif Bedran’ın (27) şehit olduğunu bildirdi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın