Büyük dönüş yürüyüşü’ne saldıran i̇şgal güçleri onlarca genci yaraladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Nisan 2018 | 27 Recep 1439 Cuma 17:06

Asma Cuması’nda Büyük dönüş yürüyüşü’ne saldıran i̇şgal güçleri onlarca genci yaraladı.

Bayrak Asma Cuması’nda, Gazze halkı Cuma namazından sonra sınıra kurulan beş çadırına akın etti.

Filistin Enformasyon Merkezi, eylem çadırlarında bulunan muhabirlerinin verdiği bilgi ve gelişmeleri an be an okuyucularına aktarmaya devam ediyor.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirleri, Cuma namazından sonra sınıra yürüyen on binlerce gence saldıran güçlerinin 10’u ekiplerinden olmak üzere 112 kişiyi yaraladığını ifade ettiler.

İşgal güçlerinin Gazze’nin şehrinin doğusunda yere alan sağlık birimlerine saldırması sonucu 10 kişinin yaralandığını ve Sağlık Bakanlığının ilk yardım ekiplerinin hedef alınmasını şiddetle kınadığını belirten Filistin Enformasyon Merkezi muhabirleri, işgal güçlerinin Gazze’nin doğusunda olayları görüntülemeye çalışan basın mensuplarına da saldırdıklarını ve saldırı sonucu birkaç kişinin yaralandığını kaydettiler.

Öte yandan aktivistler Gazze’nin kuzeyinde kurulan 25 metrelik direğe Filistin bayrağını diktiler.

Büyük Dönüş Yürüyüşü Yüksek Heyeti tarafından Filistin Bayrağı Asma ve işgal rejiminin bayrağını yakma cumasında Filistinli gençlerin yüksek yerlere Filistin bayrakları diktikleri, bayrağını yakmak için de hazırlık yaptıkları belirtildi.

Bölgede bulunan muhabirler bugünkü faaliyetlerin ilk Cuma gibi diri ve canlı geçtiğini belirtiyorlar.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliklerinde şimdiye kadar 34 kişi işgal güçlerinin ateşiyle şehit olurken, 3000’den fazla kişi de yaralandı.

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın