Bursa’da bayanlara öncelikli vagona modern(!) kadınlardan tepki

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Haziran 2017 | 17 Ramazan 1438 Pazartesi 17:40

Büyük şehir belediyesi tarafından başlatılan kadınalra öncelik uygulamalı vagonlar ’li kadınların tepkisini çekti. Nilifer’de toplanan bir grup ’li yaşlı  kadın,son model arabalarını parkederek metroya bindiler. Yerdeki bayan yolcularımıza öncelikli vagon yazısını getirdikleri sprey boyalarla boyadılar.
’yu kullanmayan ve eylemde de  metroya binmeyen kadınların durakta tek kart alarak  8 kişi ile içeri girmeleri dikkat çekti. Grup vatandaşların şaşkınlığı arasında devlet malını spreyle boyadıktan sonra fotoğraf çekilip dağıldı.Fetih Medya

CHP Bursa İl Başkanlığı da protestoyu, “Kadınlar, Büyükşehir Belediyesi’nin kadınları ötekileştiren akıl dışı uygulaması ‘bayan öncelikli vagon’a hayır dedi” başlığı ile kamuoyu ile paylaştı.

İlgilinizi Çekebilir:  Kendi ağzıyla itiraf etti! Ver papazı, al F-35'i

Bursa’da metrolarda özellikle akşam saatlerinde oldukça yoğun oluyor. Vatandaşlar ise metroyu kullanmayan burjuva takımının protestosuna tepkili. CHP’nin açıklaması ise vatandaşlarca tepkiyle karşılandı. Bir vatandaşın şu nüktedan tepkisi dikkat çekti:
” Başkan diyor ki kadınları ötekileştiren bir uygulama. Kadınların rahatı demiyor da ötekileştiren diyor. Allah’tan sadece belediyesi CHP’nin elinde ve orda hamam yok. “Fetih MedyaFetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın