Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Bunu bile yaptılar! Mezarlıkları dinlemeye başladılar

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ekim 2019 | 9 Safer 1441 Salı 22:53

İsrail’in Ramallah’taki mezarlıklara içinde verici cihaz ve kameranın olduğu gözetleme sistemi kurduğu ortaya çıktı. Mezarlıklara yerleştirilen gözetleme araçları yüz, vücut ve nesne tanıma yazılımı geliştiren bir İsrail şirketi olan AnyVision tarafından üretiliyor.

İsrail’in ’nın Ramallah kentinde bir mezarlığa gözetleme sistemi kurduğu ortaya çıktı. Mezarlıkta taşların içine bulunan ekipmanın içinden kamera ve verici cihaz çıktı.

Maan Ajansı’na göre, mezarlıklara yerleştirilen gözetleme aracı yüz, vücut ve nesne tanıma yazılımı geliştiren bir İsrail şirketi olan AnyVision tarafından üretildi.

AnyVision kuruluşu kısa bir süre önce Microsoft’tan 78 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Kuruluş kontrol noktaları ve Arapların alanlarına yerleştirlen kameralar nedeniyle hakları grupları tarafından eleştiriliyor.

İsrail, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan ’nın Bab el-Amud (Şam Kapısı) çevresini de yaklaşık 60 kamerayla izliyor. Bu kameralar kullanıcılarına gözlemlediği alanlardaki yoğunluk ve hareketlilik ile ilgili de analiz sunabiliyor.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.