Bu sefer fena yakalandılar!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Mayıs 2018 | 5 Ramazan 1439 Pazar 18:21

Bir yandan ’nin ’den çekilmesinin ilk adımlarını attığı yorumları yapılırken, diğer yandan da yetkililer teröristlerin kontrol ettiği Münbiç’e gitti.

DAEŞ karşıtı uluslararası koalisyondan yetkililer, Cuma günü Münbiç’e giderek örgütü PKK’nın başını çektiği ’li yetkililerle görüştü.

Terör örgütünün yayın organları, Uluslararası Koalisyon Sözcüsü General James Gerard’ın da Amerikan heyetinde olduğunu ifade etti. Teröristlere göre, Amerikalılar Münbiç’te kalarak SDG’yle birlikte çalışmaya devam edeceklerini öne sürdü.

ABD, iç savaş ülkesi Suriye’de Türkiye’nin karşı çıkmasına rağmen yıllardır ile işbirliği yapıyor. ’liler, 2016 yazında bir diğer DAEŞ’in çıkarıldığı Münbiç’e yerleşti ve Washington defalarca söz vermesine rağmen ’lilerin ilçeden ayrılmasını sağlamadı.

İlgilinizi Çekebilir:  20 gün önce atanan savcı tutuklandı

ABD çekiliyor mu?

Diğer yandan, ABD’nin Suriye’nin kuzeybatısına yönelik tüm yardımları kesme kararı aldığı iddia edildi. Amerikan medyasında, bu sürecin ABD’nin Suriye’den çekilmesinin ilk adımı olacağı yorumları yapılıyor.

Trump, daha önce de Bakanlığının (SDG) çatısı altındaki terör örgütünün kontrolündeki kuzeydoğu Suriye’ye yapmayı planladığı 200 milyar dolarlık yardımı durdurmuş ve bu yardımın tekrar incelenmesi talimatını vermişti. ABD Savunma Bakanlığı ve ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyon ise, SDG’ye askeri yapmaya devam ediyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın