Bu sefer fena yakalandılar!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Mayıs 2018 | 5 Ramazan 1439 Pazar 18:21

Bir yandan ’nin Suriye’den çekilmesinin ilk adımlarını attığı yorumları yapılırken, diğer yandan da yetkililer teröristlerin kontrol ettiği Münbiç’e gitti.

DAEŞ karşıtı uluslararası koalisyondan yetkililer, günü Münbiç’e giderek ’nın başını çektiği SDG’li yetkililerle görüştü.

örgütünün yayın organları, Uluslararası Koalisyon Sözcüsü General James Gerard’ın da Amerikan heyetinde olduğunu ifade etti. Teröristlere göre, Amerikalılar Münbiç’te kalarak SDG’yle birlikte çalışmaya devam edeceklerini öne sürdü.

ABD, iç savaş ülkesi Suriye’de Türkiye’nin karşı çıkmasına rağmen yıllardır YPG ile işbirliği yapıyor. YPG’liler, 2016 yazında bir diğer DAEŞ’in çıkarıldığı Münbiç’e yerleşti ve Washington defalarca söz vermesine rağmen YPG’lilerin ilçeden ayrılmasını sağlamadı.

İlgilinizi Çekebilir:  Esed rejimi mezarlık ziyaretindeki sivilleri vurdu

ABD çekiliyor mu?

Diğer yandan, ABD’nin Suriye’nin kuzeybatısına yönelik tüm yardımları kesme kararı aldığı iddia edildi. Amerikan medyasında, bu sürecin ABD’nin Suriye’den çekilmesinin ilk adımı olacağı yorumları yapılıyor.

, daha önce de Dışişleri Bakanlığının Suriye Demokratik Güçleri (SDG) çatısı altındaki YPG/ terör örgütünün kontrolündeki kuzeydoğu Suriye’ye yapmayı planladığı 200 milyar dolarlık yardımı durdurmuş ve bu yardımın tekrar incelenmesi talimatını vermişti. ABD Bakanlığı ve ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyon ise, SDG’ye askeri yapmaya devam ediyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın