Bu sefer fena yakalandılar!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Mayıs 2018 | 5 Ramazan 1439 Pazar 18:21

Bir yandan ’nin Suriye’den çekilmesinin ilk adımlarını attığı yorumları yapılırken, diğer yandan da yetkililer teröristlerin kontrol ettiği Münbiç’e gitti.

DAEŞ karşıtı uluslararası koalisyondan yetkililer, günü Münbiç’e giderek örgütü PKK’nın başını çektiği SDG’li yetkililerle görüştü.

Terör örgütünün yayın organları, Uluslararası Sözcüsü General James Gerard’ın da Amerikan heyetinde olduğunu ifade etti. Teröristlere göre, Amerikalılar Münbiç’te kalarak SDG’yle birlikte çalışmaya devam edeceklerini öne sürdü.

ABD, iç savaş ülkesi Suriye’de ’nin karşı çıkmasına rağmen yıllardır YPG ile işbirliği yapıyor. YPG’liler, 2016 yazında bir diğer DAEŞ’in çıkarıldığı Münbiç’e yerleşti ve Washington defalarca söz vermesine rağmen YPG’lilerin ilçeden ayrılmasını sağlamadı.

ABD çekiliyor mu?

Diğer yandan, ABD’nin Suriye’nin kuzeybatısına yönelik tüm yardımları kesme kararı aldığı iddia edildi. Amerikan medyasında, bu sürecin ABD’nin Suriye’den çekilmesinin ilk adımı olacağı yorumları yapılıyor.

Trump, daha önce de Dışişleri Bakanlığının (SDG) çatısı altındaki terör örgütünün kontrolündeki kuzeydoğu Suriye’ye yapmayı planladığı 200 milyar dolarlık yardımı durdurmuş ve bu yardımın tekrar incelenmesi talimatını vermişti. ABD Savunma Bakanlığı ve ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyon ise, SDG’ye yapmaya devam ediyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın