Bosna’da PKK taktiği! İngiliz bayrağı astılar…

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Nisan 2018 | 22 Recep 1439 Pazar 12:22

PKK’nın Suriye’de sürekli başvurduğu oyununu FETÖ’cüler, Balkanlara taşıdı. Örgüt, 15 Temmuz’dan sonra “Bosna Sema” eğitim kurumlarını önce ’li şirkete satarak bu ülkenin bayrağını okulla astı. Geçen hafta da okulu, Richmond Park Education isimli başka bir kuruma devretti.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO’nun Suriye’de yürüttüğü operasyonlarda büyük zayiata uğrayan PKK’nın terör örgütü flamaları yerine ABD ve diğer ülkelerin bayraklarını asarak kendini korumaya çalışmasına benzer bir taktiğini FETÖ de uygulamaya başladı. Kanlı terör örgütü, Balkanlar başta olmak üzere dünyanın farklı ülkelerindeki okullarına göstermelik satışlarla ABD ve İngiliz bayrakları çekilerek ’nin diplomatik girişimlerle okullara el koyulmasının önlemeye çalışıyor. Bu girişimin örneği ’te yaşandı.

İmaj yeni̇leme çabası boşa çıktı

FETÖ, 15 Temmuz 2016’daki hain girişiminin ardından ABD merkezli “Global Education” isimli kuruma satılan “Bosna Sema” Eğitim Kurumları, bir süre önce de İngiliz “Richmond Park Education” isimli başka bir kuruma devredildi. Özellikle Türkiye’deki girişiminin ardından Bosna Hersek’te de öğrenci kaybına uğrayan ve kamuoyundaki olumsuz imajlarını değiştirmek adına ABD’li kuruma satılan , ilkokul, lise ve üniversiteler, bu da yeterli olmayınca çareyi bir kez daha sahip değiştirmekte aradı.

Kadrolar hep aynı

Bosna Hersek’teki birçok farklı şehirde faaliyet göstermeye devam eden bu okulların yöneticileri, her fırsatta FETÖ bağlantılarını inkar etseler de okulların yeni sahibi Richmond Park Education’ın müdürü Mehmet Kolukısa’nın ’daki FETÖ bağlantılı Özel Hay Koleji’nin eski müdürü olması, ayrıca kurumun temsilcisi olarak görünen Fatih Cingöz’ün de daha önce ’ın Erbil şehrindeki FETÖ bağlantılı “Feza” Eğitim Kurumları’nın başında olması dikkati çekiyor.

Okul müdürü feto hayranı

Bosna Sema Eğitim Kurumlarını daha önce sözde satın alan Global Education’ın temsilcisi olan akademisyen Samuel Henry de daha önce yayınlanan birçok görüntüsünde FETÖ elebaşı hakkındaki olumlu ifadeleri ve FETÖ okullarını etmesiyle tanınan bir kişi olarak biliniyordu. Bosna Sema’nın Global Education’a satışında yapılan hülle, İngiliz kurumunun okulu devralmasında yeniden gündeme geldi.

İki̇ kez bayrak deği̇şti̇

Bosna Hersek kamuoyundaki olumsuz imajlarını değiştirmek ve yaşadıkları öğrenci kayıplarını azaltmak için her yolu deneyen Bosna Sema, böylelikle iki yıldan az bir süre zarfında iki kez bayrak değiştirdi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın