Boris Johnson’ı işlettiler! ‘Ben Ermenistan Başbakanı Paşinyan…’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Mayıs 2018 | 10 Ramazan 1439 Cuma 23:28

Kendini Başbakanı Nikol Paşinyan olarak tanıtan bir kişi İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ı tam 18 dakika işletti. Bakan Johnson, söz konusu kişiyle Rusya, ve Salisbury’deki olayını konuştuğu ortaya çıktı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Bakan işletildiğini anladı ve görüşmeyi sonlandırdı. Biz de kontrol ettik ve telefon şakası olduğunu hemen anladık” denildi.
AA’ın aktarıdğına göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İngiltere’nin Salisbury kentinde yaşanan zehirlenme olayı ile Suriye’nin görüşüldüğü telefon şakasına ilişkin bakanlık açıklamasında, “Salisbury ve Suriye’de kimyasal silah kullanımı ile Ermenistan’daki son olaylar ciddi meseleler. Bu çocukça hareketler, arayanın ve arkasındakilerin ciddiyetsizliğini gösteriyor” eleştirisinde bulunuldu.
İlk defa yaşanmıyor
Dönemin İngiltere Başbakanı David Cameron’a 2015’te telefonda kendini İngiliz hükümetine bağlı dijital iletişim ve istihbarat kurumunun (GCHQ) direktörü Robert Hannigan olarak tanıtan bir kişinin Başbakanı işletmesi üzerine, yöntemlerinin gözden geçirildiği duyurulmuştu.
İngiltere Başbakanlığı daha önce de telefon şakasının kurbanı olmuştu. sunucusu Steve Pen, 1998’de, dönemin Muhafazakar William Hague olduğunu iddia ederek, dönemin Başbakanı ’la görüşmüştü. Bunun üzerine, Başbakanlık santrali “Tony ile görüşmek istiyorum” diyen binlerce kişinin telefonuna maruz kalmıştı.

İlgilinizi Çekebilir:  Hindistan'daki selde ölü sayısı 21 oldu

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın