Bombalı araçları gömdüler

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Eylül 2016 | 17 Zilhicce 1437 Pazar 11:24

Rampalara bombalı araçları gömdüler

Harekatın 3’üncü aşaması olarak adlandırılan ve ’in sınırına en yakın askeri üssü olan bölgesini ’den temizlemeyi amaçlayan operasyonda gelinen noktada Türk topçuları Barakatı’nı ve Kefergan’ı yoğun bir şekilde bombaladı.

Köylerdeki DAEŞ mevzilerinin vurulmasının ardından kalkan toz bulutu köylerin üzerinden gitmedi. DAEŞ’in içindeki üç binası da Türk savaş uçakları tarafından vuruldu. Hava harekatında, bölgede tespit edilen DAEŞ’e ait üç bina hedef alındı. Binalar havadan atılan bombalarla yerle bir edildi.

Araçları gömdüler

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, DAEŞ militanları güçlü motorlara sahip arazi araçlarına düzenekleri kurarak ÖSO askerlerinin geçiş güzergâhlarında iş makineleri ile kazdıkları rampalara yerleştiriyor. Araçlara demir saçlar seren DAEŞ saçların üzerini de toprakla kapatıp araçları kamufle ediyor. Tathumus köyüne yerleştirilen 3 DAEŞ keskin nişancısı ÖSO askerlerinin ilerleyişini durdurdu. Bulundukları bölge tespit edilen keskin nişancılar hava harekatı ile etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda Kantara ve Tathumus DAEŞ’den geri alındı. ’in Arpakesmez köyü karşısındaki Karamezra, Savran, Kefarganni ve Yelbaba köylerindeki mevziler savaş uçakları tarafından ateş altına alındı.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın