BM’den Endonezya açıklaması

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 2 Ekim 2018 | 22 Muharrem 1440 Salı 08:20

() Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, günlük basın brifinginde, Endonezya’da yaşanan ve tsunami felaketini anımsatarak, Genel Sekreteri Antonio Guterres’in de sabah saatlerinde attığı hesabından yaptığı paylaşım ile Endonezya’ya taziyelerini ilettiğini söyledi.

“BM, ENDONEZYA HÜKÜMETİ İLE YAKIN ÇALIŞIYOR”

“Acil durumun boyutu ve karmaşıklığına bakarak, BM kurumları ve kuruluşları teknik destek anlamında Endonezya ile yakın çalışıyor.” ifadesini kullanan Haq, ulaşılamayan alanlara girildikçe ve araştırmalar sürdükçe felaketin bilançosunun da artabileceğini belirtti.

BM GENEL SEKRETERİNDEN TAZİYE MESAJI

BM Genel Sekreteri Guterres, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Endonezya’da giderek büyüyen trajediyi takip ediyorum. Kalplerimiz deprem ve tsunamiden etkilenenler için çarpıyor. Ailesi ve dostlarını kaybedenlere en derin taziyelerimi sunuyorum. BM sistemi önderliğindeki kurtarma ve çabalarına ihtiyaç durumunda cevap vermek için harekete geçmiştir.” ifadesine yer vermişti.

Endonezya’nın Sulawesi Adası’nda günü meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem ve ardından yaşanan tsunami nedeniyle ölü sayısının son olarak bin 203’e çıktığı açıklanmıştı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın