BM özel temsilcisi Mladenov Heniyye’yle görüştü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Haziran 2019 | 12 Şevval 1440 Cumartesi 00:11

saatlerinde ’ye ulaşan özel temsilcisi Mladenov Heniyye’yle Görüştü

İslami Direniş Hareketi () Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, bugün (14 Haziran Cuma) öğle saatlerinde Birleşmiş Milletler Ortadoğu Barış Süreci Özel Temsilcisi Nickolay Mladenov ile bir araya geldi.

Gazze’ye bu sabah ulaşan Mladenov’la Heniyye’nin görüşmesine Hamas liderlerinden bazılarının da katıldığı ifade edildi.

Enformasyon Merkezi muhabiri, Mladenov’un Heniyye ve Hamas liderleriyle görüştükten birkaç saat sonra Gazze’den ayrıldığını söyledi.

Hamas liderlerinin BM Özel Temsilcisi’yle anlaşmasının kalıcı hale getirilmesi ve Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın kırılması konularını görüştükleri ifade edildi.

Gazze’deki Kapılar ve Sınırlar Heyeti, BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Temsilcisi Nickolay Mladenov’un bu sabah Gazze Şeridi’ne giriş yaptığını açıkladı.

Mladenov son olarak 13 ’ta Gazze’yi ziyaret etmiş ve bazı uluslararası projelerin hayata geçirilebilmesi için birkaç haftalık sükunete ihtiyaç olduğunu belirtmişti.

BM Özel Temsilcisi’nin işgal rejimi ve Filistinli gruplar arasındaki anlaşma sonrası işgal rejiminin anlaşmayı uygulamakta ayak sürümesi üzerine tırmanan gerginliği düşürmek amacıyla Gazze’yi ziyaret ettiği kaydedildi.

İşgal ordusu, Gazze Şeridi’nden sınıra yakın Yahudi yerleşkelerine yangın çıkarıcı balon gönderildiği ve füze atıldığı gerekçesiyle iki gündür Gazze Şeridi’ne hava saldırıları düzenlerken Filistinli balıkçıların da Gazze Şeridi sahillerinde avlanmalarını yasakladı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.