Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

BM Genel sekreterine tepki gösteren FHKC: Guterres’in açıklamaları utanç verici ve işgalden yanadır.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Ağustos 2019 | 23 Zilhicce 1440 Cumartesi 23:14

İşgalci esirlerin şartsız bırakılmasını isteyen Genel sekreterine tepki gösteren FHKC: Guterres’in açıklamaları utanç verici ve işgalden yanadır.

İşgal zindanlarında tutulan 5 bin 700 Filistinli esiri görmezden gelirken, direnişinin elindeki işgalci esir askerlerin şartsız serbest bırakılmasını isteyen BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in açıklamalarına tepki gösteren Halk Kurtuluş (FHKC), Guterres’in açıklamalarının utanç verici ve tamamen yönetiminden yana olduğunu dile getirdi.

FHKC, Guterres’in BM Genel Sekreteri sıfatıyla işgalci İsrail’den yana sergilemek suretiyle toprakları işgal edilen bir halkın işgalcilere karşı bütün yollarla ve araçlarla etme hakkının olduğunu itiraf eden uluslararası kuralları görmezden geldiğine dikkat çekti.

FHKC açıklamasında, Hedar Golden de dâhil olmak üzere işgalcilerden esir edilen askerlerin 2014 yılında Gazze’ye yönelik haksız ve saldırı esnasında esir alınmış olduklarına dikkat çekerek bu saldırıda binlerce Filistinlinin şehit edildiğini, yaralandığını veya esir alındığını hatırlattı.

FHKC, Guterres’in haksız saldırı esnasında esir edilen işgalci askerlerin serbest bırakılmasını istemek yerine rejiminin zindanlarında oldukça zor şartlarda tutulan ve özgürlük istemelerinden dolayı mağdur edilen binlerce Filistinlinin özgürlüklerine kavuşturulmalarını istemesi gerektiğine dikkat çekti.

FHKC, uluslarası kurumun (BM) Filistin halkına ve haklarına yönelik tecavüzü engellemekten aciz kaldığını, emperyalist büyük devletlerin ve siyonist işgalin çıkarlarına hizmet için yasalarını mazlumların boynuna vurduğunu her geçen günden daha fazla ispat ettiğini dile getirdi.

Kaynak:  Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.