Bloomberg: Erdoğan, Suudi Arabistan’a meydan okudu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Eylül 2018 | 11 Muharrem 1440 Cuma 01:23

Bloomberg sitesinde, Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali tarafından çarpıcı bir yazı kaleme alındı.

 

Bloomberg haber sitesinde, Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali tarafından “, Doğu ’ün her yerinde” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yazıda, ’nin, Doğu Kudüs üzerinde artan etkisi, halkın ’ye ve Erdoğan’a artan ilgisiyle Suudi Arabistan’ı, “bölgenin hamisi” konumundan uzaklaştırdığı belirtildi. Bu durumunda Erdoğan’ın, Doğu Kudüs üzerinden Suudi Arabistan’a, “İslam dünyası liderliği” bakımından meydan okuduğu iddia edildi.

3 semavi (İslam, Hristiyanlık ve Musevilik) için de kutsal olan Kudüs’ün İsrail tarafından olarak görüldüğü ve ’in, çoğunluğu Araplardan oluşan Doğu kısmını istedikleri belirtildi.

Kudüs Halkla İlişkiler analisti İsrailli Pinhas Inhabari, “Suudiler ’ye sahip, Erdoğan da Kudüs’ü istiyor” ifadelerini kullandı. Inhabari, İsrail’in, Türkiye’nin Doğu Kudüs üzerinde otorite olmaya çalışmadığına, statükoyu bozup bozmadığına dair ciddi araştırmaları yaptığını ifade etti.

“İSLAM DÜNYASINA LİDERLİK ETMESİ İÇİN DUA EDİYORUZ”

Erdoğan’ın, söylemleriyle ve Türkiye’nin bölgeye yardımlarıyla, popülaritesinin, arttığı belirtildi. Kudüs’teki bir esnaf olan Salahadin Nasradin “Erdoğan, Filistin’i seven güçlü adam” dedi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın