Bitlis’te terör operasyonu: 5 gözaltı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Mart 2018 | 28 Cemaziyelahir 1439 Cuma 01:17

Merkez, Hizan ve Tatvan ilçelerinde, polisin /KCK örgütüne yönelik düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda, 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, dijital malzeme ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Bitlis Valiliği, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Bitlis Merkez, Hizan ve Tatvan ilçelerinde PKK/KCK’ya yönelik düzenlediği operasyonla ilgili yaptı.
Yapılan açıklamada şöyle denildi:
“PKK/KCK terör örgütü milis/işbirlikçilik faaliyetlerinde bulunmak, Terör Örgütü Üyesi Olmak, suçlaması ile 15 Mart 2018 tarihinde 5 şahıs ve adrese yönelik Bitlis ili Merkez, Tatvan ve Hizan ile ilçelerinde eş zamanlı olarak icra edilen neticesinde; A.B., B.A., N.Y., F.G., E.G, isimli 5 şahıs yakalanmıştır. Şahısların evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ve örgütsel doküman ve fotoğraflar ele geçirilmiştir. Terör örgütleri ve bu örgütlerin gerçekleştirdikleri eylemlere karşı mücadelemiz, halkımızın desteğini alan güçlerimizin titiz, özverili ve koordineli çalışmaları ile birlikte kararlıkla devam etmekte ve edecektir.”

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın