Bitlis merkezli terör operasyonu: 8 tutuklama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Şubat 2018 | 7 Cemaziyelahir 1439 Cuma 07:20

merkezli örgütü ’ya yönelik operasyonlarda gözaltına alınan 11 zanlıdan 8’i tutuklandı.

Bitlis merkez, Tatvan, Ahlat, Hizan ve Güroymak ilçeleri ile ’da ’ya yönelik operasyonlarda gözaltına alınan 11 zanlıdan 8’i tutuklandı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Bitlis Emniyet Müdürlüğü Şube ekiplerince terör örgütü PKK/KCK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar sürüyor.

“Terör örgütü PKK/KCK işbirlikçilik faaliyetlerinde bulunmak” ve “terör örgütü üyesi olmak” suçlamasıyla il merkezi ile Tatvan, Ahlat, Hizan ve Güroymak ilçelerinde 14 Şubat’ta gözaltına alınan U.S, M.Ç, N.T, A.B, M.E. ve S.E. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. H.İ, M.Z.D. ve S.T. adli kontrol şartıyla bırakıldı.

Öte yandan, “terör örgütü PKK/KCK propagandası yapmak” suçundan hakkında 1 yıl 6 ay 22 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan İ.Y. ile Batman’da 9 Şubat’ta “terör örgütü üyesi olmak” suçundan yakalanarak Bitlis’e getirilen O.A. tutuklandı.

Terör örgütleri ve bunların düzenledikleri eylemlere karşı mücadele, halkın desteğini alan güçlerince kararlıkla devam ettirilecek.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın