Birleşme görüşmelerinde Şam’ın Fethi Cephesi lideri Cevlani’nin önerilerine itiraz geldi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Aralık 2016 | 22 Rebiülevvel 1438 Çarşamba 01:27

Şam’ın Fethi ve Ahraruş Şam’ın önderliğinde ’deki gruplarının birleşme görüşmeleri sürüyor. El Dorar eş-Şami’nin haberine göre, Şam’ın Fethi Cephesi Ebu Muhammed ’nin sunduğu bazı şartlara diğer gruplar itiraz etti.

Suriye’de gruplar arası müzakerelerin sürdüğü şu günlerde ismini vermek istemeyen kaynakların belirtiğine göre birleşmeye büyük olasılıkla dahil olacak gruplar şunlar: “Ceyşul İslam, Ceyşul Mücahidin, Feylakuş Şam,Ceyşul Nasr, Fastakim Birliği, Sukuruş Şam. Bununla birlikte Ahraruş Şam Hareketi ve Nureddin Zengi hareketi arasında da birleşmeye yönelik müzakereler devam etmekte.

Sahadaki kaynakların El Dorar eş-Şami haber ajansına belirttiğine göre “henüz birleşme girişiminin tüm detayları açıklanmamış olmasına rağmen, dokuz bir kaç gündür süren müzakerelerde Şam’ın Fethi Cephesi lideri tarafından önerilen 14’ten fazla grubun kapsayan ve tüm bu grupları tek bir olarak birleşme ve devamında kendisinin genel lider olarak atanması ve hiçbir grubun Fırat Kalkanı Operasyonu’na gönderilmemesi önerisi tartışılmakta.”

İlgilinizi Çekebilir:  Taliban Gazni’de bir ilçeyi daha ele geçirdi

Yine bu kaynağı bildirdiğine göre “Cevlani’nin şartları perşembe günü tüm gruplara iletildi ve pazar günü bunların arasından sekiz grup nihai karara ulaştı. Cevlani’nin önerisi bu sekiz grup tarafından reddedildi. bu gruplar şuan kendi aralarında bir birleşmeye çok yakınlar. Şuan tüm şartlar üzerinde anlaşılmasa da ilerleyen günlerde anlaşmaya varılacak gibi duruyor.”

Tercüman: Musab Demirci

Fetih Medya – Özel Haber

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın