Bira kapağına Lailahe illallah

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Mayıs 2018 | 26 Şaban 1439 Cumartesi 03:52

’daki Eichbaum şirketinin satışa çıkardığı “Ulreich “adlı bira kapağında Kelime-i (La ilahe illallah Muhammedun Rasulullah) yazısı büyük tepki gördü.

Mübarak ayına sayılı gün kala  Almanya Mannheim’da bulunan Alman bira firması Privatbrauerei Eichbaum GmbH & Co. KG bir skandala imza attı. Firmanın ürettiği biralarının kapağına Arap harfleriyle “La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah” yazması infiale yol açtı. Bir markette çekildiği ileri sürülen biranın fotoğrafının sosyal medyada yayılması üzerine tepkiler arttı.

Almanlar iyice azıttı

O şirketten : “Siz yanlış anladınız”
Sosyal ’dan yağan şikayetler üzerine açıklama yapan şirket, beklenmedik bir tepki ile karşılaştıklarını ve firmanın bu kampanyasının yanlış anlaşıldığını duyurdu. Şirketin Pazarlama Müdürü Holger Vatter-Schönthal imzasını taşıyan açıklamada, kendilerinin her kupası öncesi ülke bayraklarını bira kapaklara bastıklarını belirtilerek, “32 ülke içerisinde Suudi Arabistan’ın da yer alması münasebetiyle” Suud bayrağını şişe kapağına bastıklarını yaptıklarının herhangi bir din veya politik bir art niyet taşımadığı savunuldu. Konu hakkında benzerlikten dolayı özür dileyen firmanın bu özrü Müslümanların öfkesini dindirmedi.

’deki sosyal medya hesaplarında ise olay kınanarak Almanya’daki Müslümanların duyarsızlığına vurgu yapıldı:

Almanya’da onca cemaat, onca İslami hareketi bugün gidip bu domuzların fabrikası önünde miting yapsa bunlar geri adım atar. Ama nerde?! Joseph İslam 

Kaynak: Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın