Bir PKK/PYD Klasiği: “Muhalif Kürtleri Tutuklarız”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Eylül 2016 | 17 Zilhicce 1437 Pazar 19:39
/’li savunma bakanı Abdulkerim Saruhan, ‘ofis açmanın, yapmanın ve açlık grevinde bulunmanın suç olduğunu’ belirterek, muhalif Kürtler’in tutuklanacağını açıkladı.

cenazesine katıldıkları için tutuklanan Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) üyelerinin bırakılması için bölgede muhalif Kürtler tarafından düzenlenirken, diğer yandan da PYD baskılarının son bulması için bayramın ilk gününden bu yana açlık grevi gerçekleşiyor. AA’ya konuşan PDK-S Üyesi Dorsın Ahmed, PYD’nin, ’de sadece siyasi faaliyetlerde bulunan ENKS üyelerini keyfi bir şekilde 1 aydan uzun bir süredir alıkoymasının kabul edilemeyeceğini söyledi. K24’e konu hakkında görüş veren PDK-S Başkanlık Konseyi Üyesi Nuri Brimo da “Bizim herhangi bir ülkeyle ilişkimiz yok. Ama PYD rejimi ve İran’ın işbirlikçileridir” ifadelerini kullandı. Göstericilerden Şeyma Hayreddin ise “Suriye Kürtleri olarak PYD’nin sivillere karşı yaptığı tüm baskıları şiddetle kınıyoruz ve hep birlikte karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

İlgilinizi Çekebilir:  Yermuk Mülteci Kampı’ndaki 6 bin sivil bombardıman ve çatışma arasında sıkıştı

TEHDİDİ

Bugüne kadar hep demokratik muhalifliğin sözcülüğünü yapan ama aynı zamanda dikta ve tahammülsüz bir yapılanma olan PKK/PYD’li savunma bakanı Abdulkerim Saruhan, ‘ofis açmanın, gösteri yapmanın ve açlık grevinde bulunmanın suç olduğunu’ belirterek, muhalif Kürtler’in tutuklanacağını söylerek tekrar gerçek yüzünü ifşa etmiş oldu.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın