Bir PKK/PYD Klasiği: “Muhalif Kürtleri Tutuklarız”

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Eylül 2016 | 17 Zilhicce 1437 Pazar
/’li savunma bakanı Abdulkerim Saruhan, ‘ofis açmanın, yapmanın ve açlık grevinde bulunmanın suç olduğunu’ belirterek, muhalif Kürtler’in tutuklanacağını açıkladı.

Peşmerge cenazesine katıldıkları için tutuklanan Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) üyelerinin bırakılması için bölgede muhalif Kürtler tarafından düzenlenirken, diğer yandan da PYD baskılarının son bulması için bayramın ilk gününden bu yana açlık grevi gerçekleşiyor. AA’ya konuşan PDK-S Üyesi Dorsın Ahmed, PYD’nin, ’de sadece siyasi faaliyetlerde bulunan ENKS üyelerini keyfi bir şekilde 1 aydan uzun bir süredir alıkoymasının kabul edilemeyeceğini söyledi. K24’e konu hakkında görüş veren PDK-S Başkanlık Konseyi Üyesi Nuri Brimo da “Bizim herhangi bir ülkeyle ilişkimiz yok. Ama PYD ve İran’ın işbirlikçileridir” ifadelerini kullandı. Göstericilerden Şeyma Hayreddin ise “ Kürtleri olarak PYD’nin sivillere karşı yaptığı tüm baskıları şiddetle kınıyoruz ve hep birlikte karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

TEHDİDİ

Bugüne kadar hep demokratik muhalifliğin sözcülüğünü yapan ama aynı zamanda dikta ve tahammülsüz bir yapılanma olan PKK/PYD’li savunma bakanı Abdulkerim Saruhan, ‘ofis açmanın, gösteri yapmanın ve açlık grevinde bulunmanın suç olduğunu’ belirterek, muhalif Kürtler’in tutuklanacağını söylerek tekrar gerçek yüzünü ifşa etmiş oldu.

İlgilinizi Çekebilir:  Öcalan posteri 'krizinde' ABD'den tansiyonu düşürme çabası

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?