Bir aile faciasına el uzatalım

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Ocak 2017 | 2 Cemaziyelevvel 1438 Pazartesi 05:49

ve özellikle Türkmen Dağına yaptığı yardımlarla ismini duyuran Öncü Uluslararası İnsani Yardım Derneği ’da bir aile faciasıyla ortada kalmış yaşlı teyze ve yetime yardım çağrısında bulundu.
Derneğin Bursa temsilciliğinden yapılan çağrı şu şekilde:

“Dün bize ihbar üzerine bir teyzemizi ettik. Yakacaklarının kalmadığını söylenilmişti. Acil olarak gittiğimiz evde durumun gerçekten de son noktada olduğunu gördük. Aile’de dram üzerine dram mevcut. Evde çalışan yok. Teyze, gelini, gelinin çocukları ve bir de yetim kalıyor evde. Kasım ayı sonunda gazetelere de çıkan olayda teyzenin kızı ile uyuşturucu müptelası damadı gözünün önünde tartışırlarken kızı mutfaktan bıçağı kapıp damadına saplıyor. Adamın kalbine isabet ettiğinden adam hastanede ölüyor da hapishanede. Çocuk teyzeye bırakılıyor.

Fetih Medya
Kızı hapiste. Ona da yardım edilmesi gerekiyor. Teyzenin bir oğlu var. İmalathanesi batınca kaçıyor. Gelini gelip teyzenin yanına yerleşiyor. Yiyecek içecek hiç bir şeyleri yoktu biz gittiğimizde. Belediye ve kaymakamlığa başvuruda bulunmuşlar. Belediyeden “Eylül ayında başvurulması lazım bu sene yakacak veremeyiz” demişler. Kirayı iki aydır veremiyorlar. Elektrik ve su faturaları var.
Biz acil ihtiyaçlarını karşıladık ancak yeterli değil.
1)Kiranın ödenmesi gerekiyor.( 2 aylık birikmiş bir de bu ay var.)
2) Gelin “ben çalışırım” dese de başında iki çocuk biri yetim, aslen onlara bakması gerekiyor.
3) Evin yakacak giderlerinin karşılanması gerekiyor.
4) Eve aylık erzak yardımı yapılması gerek. (Bu anlamda kardeş aile olması ihtiyacı çözer gibi görünüyor.)
5) Evin elektrik ve su faturalarının karşılanması gerekiyor.
6) Teyzenin kızı hapiste. Onun durumu da ayrı facia.
Bizleri alttaki numaradan arayabilir ya da whatsapp’tan bize yazabilirsiniz.
İrtibat: +90 537 787 8087
Bursa Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği
https://www.facebook.com/Bursaoncunesil/
https://twitter.com/oncunesilbursa

Not/ Düzeltme : hapiste olan teyzemizin gelini imiş.Bize kızım diye hep bahsettiği için biz de  kızı olarak yazdık.


Basına Yansıyan Olay 
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1328042-bursada-bir-kadin-kocasini-bicakladi

24 Kasım 2016 Perşembe, 10:49:56  İHA

Edinilen bilgiye göre, olay saat 01.00 sıralarında merkez Osmangazi İlçesine bağlı Atıcılar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre daha önce ayrılıp bir ay önce tekrar barışan çift bir kez daha etmeye başladı.

Kendisine küfür eden Suat Kazım Çırak’a (27) sinirlenen Elif Çırak(26) mutfaktan aldığı ekmek bıçağını eşinin karın boşluğuna sapladı. Çiftin komşuları bağırma sesleri üzerine eve gittiğinde bıçaklanan Çırak’ı yerde yatar halde bulunca hemen taksiyle Bursa Devlet Hastanesi’ne götürdüler. Suat Kazım Çırak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Fetih Medya

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri Elif Çırak’ı gözaltına aldı. Kocasını öldüren Elif Çırak gözaltına alınınca çiftin yakınları 2 yaşındaki çocuklarına sahip çıkıp kendi evlerine götürdü. Olayla ilgili polis ekipleri soruşturma başlattı.

Fetih Medya

OĞLUNUN KİMLİĞİNİ ÖPÜP GÖZYAŞI DÖKTÜ

Gece yarısı yaşadıkları dehşet anlarını anlatan 70 yaşındaki Hacer İlikmen, evladının hayatını kaybettiğini sabaha karşı polislerden öğrendiğini söyledi.

Oğlunun evde kalan kimliğini öpüp gözyaşı döken acılı kadın, “Kavga ettiler. Hepsi bir anda kavga sırasında oldu. Bir anda sinir harbinde nasıl oldu anlamadık. Neden kavga çıktı anlamadık. Arada tartışırlardı, ama bu kadar hiç olmazdı. Salonun diğer tarafında oturuyordu. Birden “anam yandım” diye bağırmaya başladı. Sonra yere düştü sesi soluğu kesildi. Elif de kendinden geçmişti. Cama çıkıp atlamak istedi engel olduk” dedi.

Yaşlı kadın oğlunun fotoğrafının yer aldığı kimliği gösterirken, o anları hatırlayıp gözyaşlarına boğuldu.


 

 

Fetih Medya –  Özel

 Fetih Medya       Fetih Medya 

Fetih Medya  Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın