Binbaşı Dunca son yolculuğuna uğurlandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Mart 2018 | 1 Recep 1439 Pazar 20:49

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (’nin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı‘nda 15 Mart’ta yaralanan ve gördüğü hastanede dün ölen Piyade Binbaşı Mithat Dunca (43), Eskişehir’de son yolculuğuna uğurlandı.

Binbaşı Dunca’nın Türk bayrağına sarılı naaşı uçakla Muharip Hava Kuvveti Komutanlığına getirildi. Burada düzenlenen törene askerin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile diğer yetkililer katıldı.

Binbaşının cenazesi daha sonra Reşadiye Camisi’ne getirildi. Bu sırada binbaşının babası Kazım (76), annesi Hesna (72), kardeşleri Metin (48) ve Mustafa Dunca (32) ile eşi Lütfiye (41) ve kızı Zeynep Naz Dunca (13), törenin yapılacağı caminin avlusunda Valilik tarafından kendileri için ayrılan taziye alanına geçti.

 

Kızı Zeynep Dunca, binbaşının arkadaşları tarafından tabutun üzerine bırakılan beresini bir süre başına taktı.

 

Törene Maliye Bakanı Naci Ağbal, Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Eskişehir Emine Nur Günay, Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Cemal Okan Yüksel, İl Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, diğer yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Askerin naaşı, İl Müftüsü Bekir Gerek’in kıldırdığı namazın ardından top arabasına konuldu. Dunca’nın cenazesi, askeri törenin ardından Vişnelik Hava Şehitliği’ne defnedildi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın