Biltaci: Ben de halkla havaalanına indim

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Haziran 2017 | 24 Ramazan 1438 Pazartesi 17:02

İhvan yöneticilerinden Muhammed el-Biltaci’nin oğlu Ammar el-Biltaci, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) girişimiyle ilgili, “Ben de halkla havaalanına indim. Her zaman milletinin yanındayım. ’de darbe girişiminin başarılı olmamasına çok sevindim.” dedi.

Biltaci, ’da düzenlenen Ümmet İftarı etkinliğinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 2,5 yıldır Türkiye’de yaşadığını, ramazanı burada geçirdiğini ve hiç yabancılık çekmediğini söyledi.
’daki darbe sırasında ülkesinde kaldığını, ramazandan yaklaşık 10 gün önce darbe yapıldığını anımsatan Biltaci, o dönem ramazanı ülkesinde geçirdiğini, darbeye karşı durmak için Rabia Meydanı’nda bir araya geldiklerini, gündüz oruç tuttuklarını geceleri ise kıldıklarını belirtti.
FETÖ’nün ’daki hain darbe girişimi sırasında İstanbul’da olduğunu ifade eden Biltaci, “Ben de halkla havaalanına indim. Her zaman Türkiye milletinin yanındayım. Türkiye’de darbe girişiminin başarılı olmamasına çok sevindim. İnşallah bu darbenin Türkiye’de başarılı olmaması tüm İslam ülkeleri için örnek olur. İnşallah hiçbir İslam ülkesinde herhangi bir darbe başarıya ulaşmaz.” diye konuştu.
Biltaci, mübarek ramazanda tüm İslam ülkeleri için dua ettiklerini kaydederek Allah’ın, İslam ülkelerinin tamamına özgürlüklerine ve bağımsızlıklarına kavuşmasını nasip etmesini temenni etti. (AA)

İlgilinizi Çekebilir:  Kandil'de sıkışan PKK'lılardan kalleş taktik!

Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın