Beyaz Saray Macron’u yalanladı! Kritik Suriye açıklaması

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Nisan 2018 | 30 Recep 1439 Pazartesi 11:30

Cumhurbaşkanı ’un “’yi ’de kalmaya ikna ettik” sözlerinin ardından Beyaz Saray, “’den çekilmekte kararlıyız” açıklaması yaptı.

Beyaz Saray, Fransa’da özel bir programa kaltılarak Suriye saldırısı ve müttefiki ABDhakkında konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u yalanladı. Beyaz Saray, Suriye’den çekileceklerini yineledi.

“ABD çeki̇lmekte kararlı”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “ABD Başkanı Donald ’ı, Suriye’de kalması gerektiği konusunda ikna ettik” sözlerinin ardından Beyaz Saray’dan geldi.

Trump’ın, Suriye’deki Amerikan askerlerini evlerine döndürme kararlılığında olduğunu belirten Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, “ABD’nin Suriye’deki misyonu değişmedi. Trump, ABD kuvvetlerinin olabilen en kısa sürede eve dönmelerini istediği konusunda çok açık konuştu” dedi.

“müttefi̇kleri̇mi̇z daha fazla sorumluluk almalılar”

Sanders, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un bazı Fransız televizyon kanallar ve radyolarında yayınlanan söylemlerinden sonra yaptığı yazılı açıklamada, “Suriye’de bulunmamızın nedeni DAEŞ ile mücadeledir. DAEŞ’ı tamamen ezmek ve geri dönüşünü engelleyecek koşulları yaratmakta kararlıyız. Ayrıca, bölgesel müttefiklerimizin ve ortaklarımızın bölgeyi güvence altına almak için hem hem de finansal olarak daha fazla sorumluluk almalarını bekliyoruz” dedi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın