Beşiktaş’taki terör saldırısı davasında ara karar

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Aralık 2018 | 27 Rebiülevvel 1440 Çarşamba 23:18

Beşiktaş-Bursaspor maçın ardından tarafından Vodafone Park çevresinde gerçekleştirilen ve 39’u emniyet mensubu 46 kişinin yaşamını yitirdiği, saldırıya ilişkin davada ara karar verildi.

 

Beşiktaş-Bursaspor arasında 10 Aralık 2016’da oynanan maçın ardından terör örgütü PKK tarafından Vodafone Park çevresinde gerçekleştirilen ve 39’u emniyet mensubu 46 kişinin yaşamını yitirdiği, 243 kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin 33 sanığın yargılandığı davada, tutuklu 26 sanığın bu hallerinin devamına karar verildi.

İstanbul 29. Ağır Mahkemesince Silivri İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan 8. duruşmada, cumhuriyet savcısının tutuklu sanıkların bu hallerinin devamı yönünde karar verilmesini talep etmesinin ardından sanıkların ve avukatlarının beyanları alındı.

Tutuklu sanıklar ve avukatları, talebinde bulundu.

Talepleri değerlendiren heyeti, atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut olay yeri görüntü tutanakları, HTS kayıtları, tutanakları, bilirkişi raporları ve tanık beyanları gibi gerekçeleri dikkate alarak tutuklu 26 sanığın bu hallerinin devamına karar verdi.

Haklarında “silahlı terör örgütüne üye olma” ve “silahlı terör örgütüne etmek” suçlarından dava açılan 6 sanığın dosyasının tefrik edilmesini kararlaştıran mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan ve kendilerine çağrı yapılamayan 2 sanık hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartılmasına hükmetti.

Mahkeme heyeti sonraki duruşmaların 18, 19, 20, 21 ve 22 Şubat 2019’da Silivri’de yapılmasını kararlaştırdı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın