Belçika’da terör saldırısı uyarısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Haziran 2018 | 3 Şevval 1439 Pazar 17:29

son dönemde ’yı eden eylemleri nedeniyle diken üstünde. Flamanca yayın yapan De Morgen gazetesine röportaj veren Tehdit Analiz Koordinasyon Organizasyonu direktörü Paul Tigchelt, 29 ’ta Liege’de 3 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısının ardından OCAM’ye şüpheli faaliyetlere ilişkin yapılan şikayetlerin yüzde 35 arttığını bildirdi.

Tüm şikayeteleri mümkün olan en kısa sürede incelemeye aldıklarını kaydeden Van Tigchelt, şikayetlerin yerel yetkilileri, bölge halkı, sosyal hizmetler ve hapishane görevlilerinden geldiğini kaydetti.

“Mutlak güvenli̇k artık hayal”

Liege saldırısının ardından benzer saldırılar gerçekleşebileceğine dikkati çeken Van Tigchelt, “Benzer bir saldırının taklit edilme ihtimaline kesin gözüyle bakıyorum. İnsan psikolojisi bu yönde ediyor. İstikrarsız insanların bu tarz saldırıları kolaylıkla taklit ettiğini gözlemliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

’da da geçen yıl benzer saldırıların üst üste gerçekleştiğini anımsatan Van Tigchelt, özellikle Avrupa bölgesi için “Mutlak artık bir hayal.” ifadesini kullandı.

Belçi̇ka’da terör saldırısı

Belçika’nın Liege kentinde 20 Mayıs’ta Belçika vatandaşı 1987 doğumlu Benjamin Herman, 2’si polis 3 kişiyi öldürmüş, terör saldırısı olarak nitelendirilmişti.

Saldırgan polis tarafından etkisiz hale getirilmişti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın