Bedran: Ulusal Konsey’in Toplantısı Filistin halkını temsil etmez ​

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Eylül 2018 | 16 Muharrem 1440 Çarşamba 22:17

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Birimi üyelerinden Hüsam Bedran, yarın toplanması beklenen Konseyi’nin Filistin halkını ve gruplarını temsil etmediğini söyledi.

Bedran, bugün (26 Eylül Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ’in toplanmasının ’in Filistin Başkanı Mahmud ’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yapacağı konuşmaya destek verme çabası olduğunu ifade etti.

Filistin Yönetimi Başkanı’nın konuşmasını arkasında halk desteği olmadan yapacağını belirten Bedran, Abbas’ın Gazze halkını topluca cezalandırırken Genel Kurulu’na hitap edeceğine dikkat çekti.

Bedran, Abbas’ın ayrıca uzlaşı anlaşmasının maddelerini uygulamaktan kaçındığını ve Filistin’de birlik ve bütünlüğün sağlanmasının önüne engeller koyduğunu bildirdi.

Ulusal ’in toplanmasının bölünmeyi kökleştireceğini kaydeden Bedran, toplantının Filistin kurumlarına tek başına hakim olma ve tek başına karar verme arzusunu yansıttığını belirtti.

Hamas , Ulusal Konsey gibi kurumların dar parti çıkarları için istismar edilmesinin söz konusu kurumların önemini ve değerini azalttığı uyarısında bulundu.

Fetih’e ve Abbas’a seslenen Bedran, Filistin halkının yoluna ve direniş çizgisine dönmeleri çağrısını yineledi.

 

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın