Bedran, İşgal güçleriyle güvenlik koordinasyonuna son verilmesini istedi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Haziran 2019 | 9 Şevval 1440 Çarşamba 11:42

Filistin Yönetimi’ne seslenen Bedran, İşgal güçleriyle koordinasyonuna son verilmesini istedi.

İslami Direniş Hareketi (), ordusunun ’da hareket liderlerini ve üyelerini gözaltına almasının işgalcilerin Filistin halkına yönelik barbarlığını yansıttığını ifade etti.

Siyasi Birimi üyesi ve Ulusal İlişkiler Ofisi Başkanı Hüsam Bedran, bugün (11 Haziran Salı) konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada, işgal güçlerinin dün gece gerçekleştirdiği baskınlar ve ’ta Filistin güvenlik güçlerine ait binaları kuşatıp ateş açması karşısında Filistin Yönetimi’nin ciddi bir tavır ortaya koyması gerektiğini söyledi.

Bedran, Filistin Yönetimi’nin Filistin halkının haklarını koruma, Batı Yaka ve Şeridi’nde tüm Filistinlileri kuşatan işgale karşı esası üzerine kurulu milli birliğin sağlanması için adım atması gerektiğini dile getirdi.

İşgal güçlerinin Batı Yaka’daki baskınlarla ve güvenlik birimlerini hedef alarak siyasi mesaj verdiğine, “Güvende olacağınız hiçbir yer yok” dediğine ve güvenlik anlaşmalarını çiğnediğine dikkat çeken Bedran, Filistin davasının içinde bulunduğu zor şartlarda Filistin halkının seçeneği olan direniş ve vahdetin milli öncelik olduğunu kaydetti.

Bedran, Filistin Yönetimi’nden işgal ordusunun Batı Yaka’daki ihlallerine misilleme olarak işgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonuna resmi olarak son vermesini, siyasi gözaltıları durdurmasını ve gözaltında tutulanların bırakılmasını istedi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.