‘Bay Kürt’ olay oldu!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Eylül 2018 | 18 Muharrem 1440 Cuma 12:03

Başkanı Donald , düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, soru sormak için bir muhabirinin elini kaldırması üzerine, sempatik bir ifadeyle; “Evet, lütfen Bay Kürt” şeklinde hitapta bulununca, herkes şaşkına döndü. Muhabirin de yanındakilere dönerek gülümsediği görüldü.

— Alejandro Alvarez (@aletweetsnews) September 26, 2018

Trump’a soru sormak için kalkan Rahim Rashidi, “ABD Başkanı’nın bana Kürt kimliğimi vurgulayarak hitap etmesinden çok gurur duydum. Biz Kürtler hep görmezden geliniyoruz, bu yüzden Kürt kimliğimizle tanınmaktan çok gurur duyuyoruz” dedi.

‘Bir emlak anlaşması’ olarak tanımladığı Ortadoğu barış sürecine ilişkin de, “Eğer İsrailliler ve Filistinliler iki devletli bir çözüm istiyorlarsa buna tamam. Eğer iki devleti bir çözüm istiyorlarsa, benim için bu da tamam. Onlar mutluysa ben de mutluyum” yanıtı verdi.

İsrail ve Filistin arasındaki gerginliklere ilişkin yaptığı değerlendirmede, Kralı Selman’dan bahsetmek isterken, ‘harika adam’ tanımlamasında bulunarak yanlışlıkla ‘ Kralı Süleyman’dan bahsetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ’ın da konuşmalarıyla damga vurduğu 73. Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada kendi iktidarının iki yıldan az bir sürede Amerikan tarihindeki diğer yönetimlerden daha fazla başarı kaydettiği şeklindeki ifadelerine liderlerinin gülerek karşılık vermesine dair ise Trump, “Bana gülmüyorlardı, biz hep beraber güldük. Eğlendik. Bu bana gülmeleri şeklinde değildi. Yine sahte ‘İnsanlar Trump’a güldü’ dedi. Onlar bana gülmemişlerdi. İnsanlar benimle iyi vakit geçirdi. Bunu birlikte yapıyorduk. İyi vakit geçirdik” şeklinde konuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın