Başlamadan biten Suriye ateşkesi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Aralık 2016 | 1 Rebiülahir 1438 Cuma 21:11

iç savaşında Beşşar güçleri ile arasında gece yarısı yürürlüğe giren ateşkes, yanlısı yabancı terör gruplarının artan ihlallerine maruz kalıyor.

AA muhabirinin cephe hatlarındaki kaynaklardan aldığı bilgilere göre, özellikle rejim yanlısı ve İran destekli yabancı terörist gruplar, öğleden sonra ateşkes ihlallerini artırmaya başladı.

Rejim ordusu, muhaliflerin kontrolündeki bölgelerden Şam’ın Barada Vadisindeki belde ve köylere havadan varil bombaları ile saldırırken, yabancı terörist gruplardan , bölgeyi füze ve top ateşine tuttu. İlerleyen saatlerde ’ın karadan saldırıları yoğunlaştı.

Yabancı terörist gruplar, Halep güney kırsalında Azzen dağı, Buveyda köyü ve Hadır beldesi ile ülkenin güneyindeki Kuneytra iline bağlı Cebbase el-Haşeb beldesindeki muhalif bölgelerini füze ve toplarla hedef aldı.

Rejim ordusu El Hıdır tepesine saldırdı

ordusu da ’nın Halfaya, Akrab, Latamna ve Ziyare beldeleri ile Şam’ın Doğu bölgesindeki Cisrin beldesinde muhaliflerin kontrolündeki bölgeleri karadan karaya füzelerle vurdu. Rejim ordusu ayrıca kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesindeki El Hıdır tepesi ve civarına saldırdı.

İlgilinizi Çekebilir:  Bab'daki tarihi cami ve çarşı restore ediliyor

Muhalif kaynaklar, en yoğun ve sık saldırıların Hizbullah ile diğer yabancı unsurların bulunduğu cephe hatlarından yöneltildiğini, bilhassa Şam’ın batı kırsalındaki Barada Vadisi’nin ateş altına alındığını bildiriyor.

Gece yarısından sabah saatlerine kadar, Hama’nın Soran ilçesi, İdlib’in Cisr eş Şugur ve Cebel ez-Zeviye kırsalı, ’daki Eski Gümrük bölgesi ve Yavda Köyü ile Şam’ın batı kırsalındaki Barada Vadisi’ne, Beşşar Esed ordusu ve rejim yanlısı yabancı terör grupları yer yer saldırılar düzenlemişti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın