Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Başkan Erdoğan’dan Trump açıklaması!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Ekim 2019 | 19 Safer 1441 Cuma 19:11

Başkanı Donald Trump, Türkiye ve arasında konusunda varılan anlaşmaya ilişkin ile telefonda görüştüğünü açıkladı. Ayrıca Trump, ’ın hesabından alıntı yaparak ‘Terörizmi yenelim’ ifadelerini kullandı. Başkan Erdoğan da görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ telefonla görüştüğünü yazdı.
Trump yaptığı Twitter paylaşımında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüm. Kendisi bana küçük çaplı keskin nişancı ve havan ateşlerinin bertaraf edildiğini söyledi. Ateşkes ya da ara verme; Erdoğan da Kürtler de buna istekli. Ne yazık ki yıllar önce bu düşünce yoktu. Bunun yerine, her zaman çok zayıf bandajlarla ve yapay bir şekilde tutuldu. Her iki tarafta da iyi bir irade mevcut ve başarı için bu gerçekten iyi bir şans. Avrupa ülkeleri DEAŞ’lı savaşçıları almaya ilk kez niyetli. Bu iyi ama geç bir haber. Biz onları yakaladıktan sonra yapılmalıydı. Neyse, büyük bir ilerleme kaydedildi” ifadelerini kullandı.
ERDOĞAN’IN TWİTTER MESAJINA DA CEVAP VERDİ

Ayrıca ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı ’ın dünkü Twitter mesajını alıntılayarak, “Terörizmi yenelim.” mesajını paylaştı.
Fetih Medya
ERDOĞAN DA AÇIKLADI
Başkan Erdoğan görüşmeye ilişkin, ”ABD Başkanı Sayın Trump ile gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmesinde ikili meselelerin yanı sıra Fırat’ın doğusunda kurulması planlanan hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Görüşmemizde köklü ve sağlam temellere dayanan -Amerikan ilişkilerini güçlendirmek için attığımız karşılıklı adımlardan duyduğum memnuniyeti kendileriyle paylaştım. Başta Suriye’nin kuzeyinde tesis edeceğimiz GÜVENLİ BÖLGE çalışmaları olmak üzere, bölgemizin huzur, refah ve istikrara kavuşması için ortak çabalarımızın sürmesini temenni ediyorum.ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.