Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Barzani’den DAEŞ uyarısı: Örgütleniyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Eylül 2019 | 12 Muharrem 1441 Çarşamba 21:27

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi () Başkanı Mesut Barzani, DEAŞ’ın tamamen yok olmadığını ve yeniden örgütlenmeye başladığını söyledi.

Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre Barzani, ’deki konutunda ABD’nin Bağdat Büyükelçi Yardımcısı Brian McFeeters ve ABD’nin Başkonsolosu Steven Fagin ile bir araya geldi.

ABD’li yetkililerle görüşmesinde Irak’ta DEAŞ’ın yeniden örgütlenmeye başladığına dikkati çeken Barzani, “Savaşacak gücü yok ancak tamamen yok olmadı ve yeniden örgütlenmeye çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Barzani, DEAŞ’ın ortaya çıkmasına açan sorunların çözülemediğini belirterek, örgütün herkes üzerinde tehdit teşkil ettiğini kaydetti. ABD’li yetkililer ve Barzani’nin ve tartışmalı bölgelerin durumunu da görüştükleri aktarıldı.

Iraklı güçler, DEAŞ’ın yaklaşık 3 yıl boyunca elinde tuttuğu kenti başta olmak üzere ülke topraklarının üçte birinin, Aralık ’de tamamen geri alındığını duyurmuştu. Ancak, DEAŞ mensupları Irak’ın Enbar, Diyala, Kerkük, Salahaddin ve vilayetlerindeki bölgelerde ile sivillere karşı saldırılarına devam ediyor.

KAYNAK: AA

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.