Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Barış Pınarı Harekatı’nda son durum… Atışlar daha da yoğunlaştırıldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ekim 2019 | 10 Safer 1441 Çarşamba 22:59

’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad’daki hedefleri yoğun ateş altına alındı. Ayn İsa ilçesi çevresindeki Rami Üssü ve cephaneliği ile Aluk, Mustel, Esadiye, Fender ve Huşan köylerindeki örgütü hedefleri, savaş uçaklarınca bombalandı. Öte yandan birliklere zırhlı personel taşıyıcılar ile komando takviyesi yapıldı.

Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasıyla Silahlı Kuvvetlerince () Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad’da bulunan terör hedeflerine roketatar ve obüs atışları yapıldı.

saatlerinde bölgeye yönelik atışlar daha da yoğunlaştırıldı.

Tel Abyad’daki terör hedefleri yoğun roketatar ve obüs atışlarıyla vurulmaya devam ediliyor.

30 KİLOMETRE DERİNLİK

Türk savaş uçakları, Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Fırat Nehri’nin doğusunda yer alan ve yaklaşık 30 kilometre derinlikteki terör örgütü YPG/PKK hedeflerini imha etti.

Savaş uçakları, Fırat nehrinin doğusunda, terör örgütü YPG/PKK’nın işgalindeki bölgede yaklaşık 30 kilometre derinliğe kadar indi. Ayn İsa ilçesi çevresindeki Rami Hava Üssü ve cephaneliği ile Aluk, Mustel, Esadiye, Fender ve Huşan köylerindeki terör örgütü hedefleri, savaş uçaklarınca bombalandı.

Bombardımanda Resulayn ilçesi ve bazı çevre köyler ile Derik ve Kamışlı ilçeleri kırsalındaki terörist unsurlar da vuruldu.

Terör örgütü YPG/PKK mensupları ise Türk savaş uçaklarının görüşünü kısıtlamak amacıyla lastik yakıyor.

TAKVİYE SÜRÜYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye sınırındaki askeri birliklere zırhlı personel taşıyıcılar ile komando takviyesi yapıldı.
Türkiye’deki çeşitli birliklerden gönderilen zırhlı personel taşıyıcılar ile komando birlikleri, ’ın Hassa ilçesine ulaştı.
Güvenlik önlemleri altında ilerleyen komandolar ve araçların, Suriye sınırındaki birliklere takviye amaçlı gönderildiği öğrenildi.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.