Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Balıkçılar ve İşçiler işgal güçlerinin balıkçıları hedef almasını protesto etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Eylül 2019 | 12 Muharrem 1441 Çarşamba 08:01

Gazze Limanı’nda toplanan  Balıkçılar ve İşçiler işgal güçlerinin balıkçıları hedef almasını protesto etti.

Filistinli onlarca işçi ve bugün (10 Eylül Salı) Gazze Limanı’nda toplanarak işgal güçlerinin Gazze Şeridi sahilleri açıklarında Filistinli balıkçıları hedef almasını protesto etti.

Protesto gösterisini düzenleyen Demokratik Kurtuluş ’nin işçi kolları İşçi Birliği Kitlesi, Gazze Şeridi’nin 11 yıldır haksız bir şekilde ablukaya maruz kaldığını ve ablukanın yaşamın ekonomik, sosyal ve kültürel yönlerini olumsuz etkilediğini, işçi kesimi arasında fakirlik ve işsizlik oranının artmasına sebep olduğunu ifade etti.

İşçi Birliği Kitlesi sorumlularından Cihad El-Berberi, gösteride yaptığı konuşmada, işgal güçlerinin balıkçılara ateş açarak ve onları tutuklayarak sebep olduğu arbedeye karşı direnmeye devam edeceklerini söyledi.

El-Berberi, Birleşmiş Milletler’den işgal güçlerine karşı Filistinli balıkçıları korumasını ve Gazze Şeridi açıklarında özgürce avlanmalarını sağlamasını istedi.

İşgal rejimiyle yapılan anlaşmasına aracı olanlara da seslenen El-Berberi, balıkçılara saldırmaya son vermesi için işgal yönetimine baskı yapmaları çağrısında bulundu.

Filistin ’nden işçi sendikalarına ve örgütlerine destek olacak kapsamlı bir milli hazırlamasını isteyen El-Berberi, işsizlikle için ekonominin ve küçük yatırımların teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.