Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Bakanlık’tan Avcılar ve Küçükçekmece için önemli karar

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Ekim 2019 | 22 Safer 1441 Pazartesi 08:37

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Avcılar ve Küçükçekmece için önemli bir kararına imza attı. Kumsal bölgesi doğal sit ve nitelikli doğal alanı olarak ilan edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğü İstanbul’un Avcılar ve Küçükçekmece ilçelerine ilişkin önemli karar aldı.

Resmi ‘de yayımlanan karara göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Avcılar ve Küçükçekmece’de bulunan kumsalları doğal sit ve nitelikli doğal koruma alanı ilan etti.

Nitelikli doğal koruma alanları, doğal yapısı değişmemiş veya az değişmiş, modern ve önemli ölçüde faaliyetleri tarafından etkilenmemiş, doğal süreçlerin hakim olduğu, koruma amaçlarına uygun olarak yörede yaşayanların alanın mevcut kaynaklarını kullanmasını sağlayarak doğal hayata dayalı geleneksel yaşam şekillerinin korunduğu kara, su, alanları olarak nitelendiriliyor.

Doğal sit alan ise jeolojik devirlerle, öncesi ve devirlere ait olup, ender bulunmaları veya özellikleri ve güzellikleri bakımından korunması gerekli yer üstünde, yer altında veya su altında bulunan korunması gerekli alanlar olarak tanımlanıyor.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.