Bakan Müezzinoğlu: Halep’teki dramın arkasında ‘Medeniyim’ diyen dünya var

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Aralık 2016 | 19 Rebiülevvel 1438 Pazar 11:07

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, “’te yaşanan dramın arkasında ne yazık ki o ‘Medeniyim’ diyen dünyanın, duyarsızlığı veya insanlığa olan ihaneti var.” dedi.

 

Son 5-6 yıldır özellikle ’de yüz binlerce insanın katledilmesine seyirci kalan ve medeni olduğunu iddia eden bir dünya olduğunu aktaran Müezzinoğlu, “Bu ‘Medeniyim’ diyen dünyaya baktığınızda, ‘İnsan hakları, hukuk, ’ der, çağdaş bir medeniyet anlayışını konuşur ama hukuksuzluğun, insan katliamının en daniskasını yapar, seyreder veya yaptırırlar. Bugün Halep’te yaşanan dramın arkasında ne yazık ki o ‘Medeniyim’ diyen dünyanın duyarsızlığı veya insanlığa olan ihaneti var. ‘, medeniyim diyen AB, nerede?’ diye sorduğumuzda ara ki bulasın veya işte o katliamların içinde bulursun.” değerlendirmesinde bulundu.

Halep’te işliyorlar

bir milyon genç ve çocuğun zor şartlar altında da olsa geleceğe ’de güvenle baktığını anlatan Müezzinoğlu, şunları söyledi:

“Öğrenim çağındaki 850 bin Suriyeli çocuğun 500 bini eğitim görüyor, 350 bin çocuk eğitim koşullarından mahrum. Peki siz bir tane okul, derslik, on öğretmen finanse ettiniz mi? Yok. Peki ideal koşulların olmasını sorgulama hakkını nasıl buluyorsunuz kendinizde? Bu batı ve ‘Medeniyim’ diyen dünya ne yazık ki iki yüzlü değil, çok yüzlü. İşine geliyor ‘İnsan hakları, hukuk, çocuk hakları’ diyor. ‘Gel bir kısmını sen yap’ dediğinde de ‘Ben yokum. Ben ancak senin yapıp yapmadığına bakarım.’ diyor. ‘Hadi oradan’ diyerek, biz işimize devam edeceğiz. İnsani vicdanımız temiz ve dünyanın en ‘Medeniyim’ diyen, en ‘İnsan haklarına duyarlıyım’ diyen gruplarının karşısında başımız dik, alnımız açık. Onlara ders verecek kadar metin, ferasetli, cesur asil bir millete sahibiz. 3 milyon Suriyeli kardeşimizin yanına muhtemelen on binlerce Halepli kardeşimiz gelecek. Halep’te katliam işliyorlar. Halep’teki mağdur ve mazlumların kurtarılmasına bile seyirci kalıyorlar. Orada konvoylara ateş eden gruplara her türlü desteği veriyor ve insanlık suçu işliyorlar.”

İlgilinizi Çekebilir:  Haliç'e Bilim Merkezi kuruluyor

Fetih Medya-Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın