Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Bakan Çavuşoğlu Guterres ile ‘evlat nöbetindeki aileleri’ görüştü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Eylül 2019 | 22 Muharrem 1441 Cumartesi 08:09

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşmesinde çocukları tarafından dağa kaçırılan ve Diyarbakır il binası önünde çocuklarına kavuşmak için bekleyen annelerin durumunu da gündeme getirdiği öğrenildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşmesinde, çocukları örgütü tarafından dağa kaçırılan ve HDP Diyarbakır il binası önünde çocuklarına kavuşmak için bekleyen annelerin durumunu da gündeme getirdiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre , ve bölgesel konuların görüşüldüğü toplantıda Çavuşoğlu, çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ve HDP Diyarbakır il binası önünde çocuklarına kavuşmak için bekleyen annelerin durumunu da gündeme getirdi.

Çavuşoğlu’nun Guterres’e ”uluslararası kuruluşların, toplum kuruluşlarının konuya ilgi göstermediğini, bu olay yokmuş gibi davrandığını” ilettiği öğrenildi.

BM 74. Genel Kurulu Görüşmeleri öncesi bugün BM Genel Merkezi’nde Guterres ile bir araya gelen Çavuşoğlu, görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, faydalı bir görüşme yaptıklarını, Suriye ve anayasa komitesi gibi birçok konuyu ele aldıklarını söylemişti.

Bakan Çavuşoğlu, anayasa komitesinin ne zaman açıklanacağına ilişkin bir soruya ise “(BM Suriye Özel Temsilcisi) Geir Pedersen pazartesi Şam’a gidecek ve ile görüşecek. Bu toplantıdan sonra anayasa komitesini ne zaman açıklayacağımızı söyleyebiliriz.” yanıtını vermişti.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.